Fransa’dan bisikletle Kazakistan’a

3
* Fransalı Pouline La Marnierre Güneş Enerjili Bisikleti ile Fransa’nın Başkenti Paris’ten başladığı turunu Kazakistan’da tamamlayacak.
HABER MERKEZİ 
Güneş Enerjisi ile hareket eden bisikletlerin yarıştığı "The Sun Trip" organizasyonu kapsamında Fransa’nın Başkenti Paris’ten yola çıkan Pauline La Marnierre, Dereköy Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı. Pauline La Marnierre’yi burada Türkiye Bisikletliler Derneği Kırklareli Temsilcisi Metin Erman karşıladı.  Pauline La Marnierre 1 gece Kırklareli Bilgiç Royal Hotel’de konakladı.
Türkiye Bisikletliler Derneği Önderliğinde “The Sun Trip” organizasyonu kapsamında değişik Ülkelerde 20 sporcu Güneş Enerjisi Panelli Bisikletleri ile Türkiye’ye geldi. 
25 bisikletçi arasından kendisinin tek kadın olduğuna dikkat çeken Pauline La Marnierre;   "Yaklaşık 1,5 ay sonra Kazakistan’da olmayı hedefliyorum. 25 bisikletçi arasından Kazakistan’a ilk ulaşan birinci olacak. Bütün zorlukların üstesinden gelerek, Kazakistan’a ulaşan ilk bisikletçi olmayı istiyorum” dedi.
26 yaşında, Ulaştırma Mühendisi olan Fransalı Pouline dela Marnierre, turuna 15 Mayıs’ta Paris’ten başladığını belirterek; “15 Mayısta Paris’ten turuma başladım. 1,5 ay sonra da Kazakistan’a ulaşmayı hedefledim. Bulgaristan Üzerinden Türkiye’ye giriş yaptım ve Kırklareli’de 1 gece konakladım. Bisikletimizin özelliğine gelince, 4 Güneş Enerjisi Paneli var bunlar ile Akü’yü şarj ediyorum ve bu sayede çok pedal çevirmeden, ürettiğim elektrikle gidiyorum. Tabi güneşin az olduğu günlerde biraz problem oluyor o zamanda pedallara yükleniyorum. Yaklaşık 1,5 ay sonra Kazakistan’da olmayı hedefliyorum. 25 bisikletçi arasından Kazakistan’a ilk ulaşan birinci olacak. Bütün zorlukların üstesinden gelerek, Kazakistan’a ulaşan ilk bisikletçi olmayı istiyorum” dedi
Pauline La Marnierre, Otel’de bir süre dinlendikten sonra yeniden yola çıkacağını dile getirdi.
Türkiye Bisikletliler Derneği Kırklareli İl Temsilcisi Metin Erman’da kendilerini burada ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.