“Fotoğrafçılık bir sanattır”

30
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Ahmet Mithat
İlköğretim Okulu Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri Kırklareli Fotoğraf ve
Sinema Sanatı Derneği (KIFSAD) Başkan Yardımcısı Sedat Yılmaz
tarafından “Fotoğrafçılık” konusunda bilgilendirildi.

HABER MERKEZİ

30 Aralık 2010 Perşembe günü saat 16.00’da Ahmet Mithat İlköğretim Okulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına; Okul Müdür Yardımcısı Bülent Kolotoğlu, 4/B Sınıf Öğretmeni ve Fotoğrafçılık Kulübü Öğretmeni Filiz Ülüğlü, okul öğretmenleri, 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve veliler katıldı.
Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Fotoğrafçılık Kulübü Öğretmeni Filiz Ülüğlü Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerine “Fotoğrafçılık” konusunun daha iyi anlatılabilmesi için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ve bu etkinliğe Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KIFSAD) Başkan Yardımcısı Sedat Yılmaz’ı da davet ederek katkıda bulunmasını sağladıklarını belirtti. Ülüğlü Fotoğrafçılık Kulübü olarak öğrencilerin çekecekleri resimlerden oluşan bir sergiyi sene sonunda açacaklarını ifade etti.
Dernek Başkan Yardımcısı Sedat Yılmaz ilk olarak fotoğrafın hayatımızın yerinden bahsetti. Fotoğraf çekmenin bir sanat olduğunu, fotoğraf çekmek için ilk önce bir konunun belirlenmesinin önemli olduğunu belirten Yılmaz, bu konu üzerinde yapılacak olan çalışmaların çok güzel neticeler vereceğini ifade etti. Bunun içinde fotoğraf çekerken konsantre olunmasının ve ellerin deklanşöre basarken titrememesinin çok önemli olduğunu belirten Yılmaz, bununda zamanla kazanılacak bir yetenek olduğunu belirtti.
Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KIFSAD) Başkan Yardımcısı Sedat Yılmaz yaptığı anlatımın ardından öğrenciler tarafından kendisine sorulan soruları cevapladı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.