“Fiyatı arttırırsak köylünün dalını kesmiş oluruz”

10
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı ilk birleşimi yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda 4 Şubat 2013 Pazartesi günü saat 10.45’te Behçet Şen başkanlığında, İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı ilk birleşimi yapıldı.
Yoklama ve tutanak özetinin okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi. İl Özel İdaresi’nin 2013 yılında uygulanacak Makine-Ekipman Kira Bedelleri görüşüldü.
Meclis Üyesi Hasan Dağ, Makine ve Ekipman Kiralanması’nda zarar edilmesi ve şimdiye kadar edilen zararların ortadan kaldırılması yönünde yapılması istenen fiyat artışının küçük çiftçiye zarar vereceğini söyledi.
Dağ; “Bizde piyasada bulunmayacak ekipmanlar var. Saatlik ücret sınırlaması yapılırsa sıkıntı çözülür. Ancak fiyat artışı yapılırsa küçük çiftçiler bu ekipmanlardan yararlanmaz. Biz fiyat artışı yaparsak, köylünün dalını kesmiş oluruz” dedi.
Meclis Üyesi Nail Özden, konu ile ilgili yönetmeliğin Köy Hizmetleri zamanında yapıldığını, makine ve ekipmanların kiralanmasında edilen zararın yönetmeliğin değişmesiyle ortadan kaldırılacağını söyledi. İlgili komisyonun yönetmelik değiştirmesi yönünde çalışma yapması gerektiğini belirtti.
Konu plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here