Fıstık; “Fatih İlkokulu Ankara’yı fethetmeye uçuyor”

21
Babaeski Fatih İlkokulu 12 Nisan 2014 Cumartesi günü (bugün) Babaeski Gazi Osman Paşa İlkokulu ile birlikte Ankara’ya gezi yapacak.
HABER MERKEZİ
Babaeski Fatih İlkokulu 12 Nisan 2014 Cumartesi günü (bugün) Babaeski Gazi Osman Paşa İlkokulu ile birlikte Ankara’ya gezi yapacak.
Gezi ile ilgili Fatih İlkokulu Okul Müdürü Mustafa Fıstık şunları kaydetti:
“Bu sene öğrencilerimiz başkent Ankara’ya gezi düzenlemek istediklerini okulumuz Gezi Kulübü aracılığıyla Müdürlüğümüze bildirdiklerinde seyahat konusunda sıkıntı olacağını düşündük. Ankara karayolu ile seyahat yaklaşık 9 saat gidiş 9 saat dönüş olmak üzere uzun ve yorucu oluyordu. Bunun üzerine günümüzde daha çok kullanılmaya başlanılan havayolu ile gezi yapma fikri oluştu. Havayolu ile gezi daha kısa sürede daha ekonomik ve daha az yorucu olacağından ve ayrıca öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu ilk defa uçak ile yolculuk edeceklerinden dolayı katılım çok fazla oldu. Gazi Osman Paşa İlkokulu ile birlikte Türk Hava Yolları (Anadolujet) Babaeski Yetkili Acentesi Souran Tur ile bağlantıya geçip bir uçağı iki okul olarak kapatmış bulunmaktayız. Her zaman ilklerin okulu olan Babaeski Fatih İlkokulu yine bir ilke imza atarak ilimizde ve bölgemizde havayolu ile okul gezisi konusunda da öncü olmuştur. Uçak ile gezi konusunda Öğretmen, öğrenci ve velililerimizden çok olumlu tepkiler aldık. Geziye 12 Nisan 2014 Cumartesi (bugün) günü sabah Türk Hava Yolları’nın servisleriyle Çorlu Havalanı’na güvenli bir şekilde gidilecek olup, Çorlu’dan Anadolujet’in TK 7181 Sefer Sayılı saat 10.25 uçağı ile uçuş başlayacak olup saat 11.25 civarı Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapılacaktır. Orada yine Mesnevi Turizm Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Ankara içerisinde gezilecek yerlerin transferi sağlanacaktır. Ankara’da gezilip görülecek yerler: Anıtkabir, Eski Meclis Binası, Masal Dünyası. Gezi aynı gün saat 19.50’de Anadolujet’in TK 7182 Sefer Sayılı Uçağı ile çorluya dönüş gerçekleşecektir.”
Fatih İlkokulu Müdürü Mustafa Fıstık gezi ile ilgili özellikle olarak uçak yolculuğuyla öğrencilerin bilgilendirildiğini, uçağa binerken nelerin getirilmesi nelerin getirilmemesi konusunda öğrencilere hatırlatmalar yapıldığını belirterek bundan sonraki yıllarda da böyle etkinliklerin Babaeski Fatih İlkokulu tarafından yapılacağını söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here