Firdevs Büyükateş’in yeni şiir kitabı çıktı

21
Firdevs Büyükateş’in yeni şiir kitabı çıktı

Kırklar Haber’in sevilen köşe yazarı ve Şair Firdevs Büyükateş’in “Yüreğime Ektim Seni” isimli şiir kitabı raflardaki yerini aldı. Hümanist ve pozitif enerji ile dolu birbirinden güzel toplam 84 şiirin yer aldığı kitap, şairin ikinci eseri.

Bu kapsamda Büyükateş dün gazetemizi ziyaret etti ve sıcağı sıcağına yeni kitabını tanıttı. Büyükateş; “Daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış yepyeni şiirlerim ile tekrar okuyucularımın karşısına çıktım. “Yüreğime Ektim Seni” iki yıllık bir çalışmayı kapsıyor. Açıkçası bu çalışmamda oldukça titiz davrandım” dedi. “Tunç Yıldız” Yayıncılık’tan çıkan kitap, kapak resmi ile de dikkat çekiyor.

Ilk kitabı “Ben ağlarken gülümserim” ile birlikte toplam iki kitabı bulunan Büyükateş daha 3 kitaplık basıma hazır şiirlerinin bulunduğunu, ancak bu çalışmalarını sponsor desteği aldığı takdirde, kitaplaştırabileceğini sözlerine ekliyor. Büyükateş; “Benim için şiir; düşünce okyanusunun derinlerinden bir inci. Şairin okyanusa sunduğu düşüncelerden süzülmüş bir inci” diyerek şiire olan sevdasını tanımlıyor.

“Yüreğime ektim seni” için ne dediler?

Kitap ayrıca zengin önsözü ile de dikkat çekiyor. Işte şair ve yazarların düşüncelerine yer verilen önsözlerden notlar;

Nazif Karaçam; “Firdevs Büyükateş, şiire yetenekli bir şairdir. Şiir onun için doğal bir ifade biçimidir. Hayalleri, bilgi ve düşünceleriyle kurguladığı şiirlerinin konusu, geniş bir yelpazede yer almaktadır. Yani kısaca o kendi tarzında bir şairdir, belli bir çizgisi vardır.”

Hafize Beysim Gün; “Sevgili Firdes Büyükateş, edebiyat yollarında soyadın gibi yolculuğunda ateşin hiç sönmesin.”

Erman Ulusoy; “Firdevs Büyükateş, kalemine hakim bir şairdir. Ne yazacağını, hangi kelimeyi nerede kullanacağını çok iyi bilmektedir. Zaten bu özelliği şiirlerine yansımış ve okuyucunun şiirlerinden haz duymasını sağlamıştır.”

Hasan Öztürk; “Bir sevgi ateşi daha yaktın toplumun yüreğine. Sönmemesi arzumuzdur. Yeni eserinle bir kez daha merhaba sevgili Büyükateş. Bir ömür sevgi garantisiyle.

Alaaddin Ikican; “Şiire, yazıya, sevgiye, hoşgörüye doymayan yüreğinin davetiyesi olarak yayınlanacak eserinin, bu satırları okuyan birbirinden güzel insanlara mesaj vereceğine, ışık tutacağına inanıyorum. Yolun düz ve aydınlık olsun gönül dostu…”

Hatice Opak Bilgin; “Günümüzde birçok kişinin ifade etmekte güçlük çektiği, anlatmakta zorlandığı o yüce duygu olan sevgiyi, Firdevs Büyükateş içtenlikle ifade etmektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.