Final Dergisi Dershanesi Babaeski 1’ncisi oldu

17
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde Orta Öğretim Kurumlarına tercihlerle ilgili 8. Sınıf öğrenci velilerine Babaeski Final Dergisi Dershanesi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Dershane Müdürü Tuncay Geyik öğrenci velilerine yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Geçen yıllardaki tercih ve kayıt sisteminde bu yıl hayli değişiklikler var bu değişiklikleri öncelikle siz velilerimizle paylaşmak istedik.
Babaeski Final Dergisi Dershanesi olarak öğrencilerimizin tercihlerini yaparken adayın Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) doğrultusunda öğrencinin yüzdelik dilimi, genel başarı sırasının yanında öğrencinin isteklerini dikkate alarak yönlendirme yapıyoruz ve en doğru tercih listesi adayın istekleri doğrultusunda oluşturulan listedir dedi. Final Dergisi Dershanesi olarak sadece kendi öğrencilerimizin değil Babaeski de ki tüm 8. sınıflardaki tüm öğrencilerine de tercihlerinde yardım edebileceklerini vurguladı. Tercihler konusunda yardım almak isteyen öğrencilerin gönül rahatlığı ile Dershanemize gelebilirler.”
Sınav sonuçlarını da değerlendiren Babaeski Final Dergisi Dershanesi Müdürü Tuncay Geyik, alınan başarılı sonuçlardan dolayı velileri kutlayarak, Babaeski 1 inci’sinin ve ayrıca Babaeski de ilk 10 da Final Dergisi Dershanemizden 7 Öğrenci olduğunu belirtti.
Bu sonuçla 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında 8 inci Sınıflarda Babaeski Final Dergisi Dershanesi olarak kırılması zor bir rekora imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“OYP açıklandıktan sonra başarı grafiğimizin daha da yükseldiğini gördük. Bu başarı Babaeski Final Dergisi Dershanesi olarak bizleri çok mutlu etmiştir. Ortaya çıkan bu başarıda siz değerli velilerimizin payı çok büyüktür, bu nedenle sizleri kutluyorum dedi. Aynı başarımız önümüzdeki yıllarda da katlanarak devam edecektir. Bundan hiçbir kuşkunuz olmasın.”
Rehber Öğretmen Harun Yurttepe’de söz alarak tercih ve yerleştirme işlemleri ile ilgili verdiği bilgide şunları söyledi;
“09 Temmuz 2010 Cuma günü başlayan tercihler ve yerleştirmelerin bazı adaylar için 31 Ağustos 2010 Salı gününe kadar devam edecek. Bu nedenle velilerin yerleştirme takvimini çok iyi takip etmeleri gerekiyor.” (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.