Fikri Karaca;“Ülke ve dünya gündemindeki gelişmelerin CHP’yi iktidara hazırladığına inanıyorum”

18
Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanlığında yapılan Olağan Perşembe Toplantısı’na yoğun katılım ile gerçekleşti.
2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte….

 

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanlığında yapılan Olağan Perşembe Toplantısı’na yoğun katılım ile gerçekleşti.
2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte  Babaeski’de de yerel’de siyasi hareketlilik artmaya başladı.
Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanlığında yapılan toplantıya Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli İl Yönetim Kurulu Üyesi Necati Apak, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Babaeski Belediye Başkan Aday Adayı Ozan Yetkin Hazar, Babaeski Belediye Başkan Aday Adayı Av. Muzaffer Haluk Tezsezer, Büyükmandıra Belediye Başkanı M. Şükrü Çölgeçen, Büyükmandıra Belediye Başkan Aday Adayı Sertaç Balyemez üyeler ve çok sayıda partililer katılım gösterdi.
Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanlığında yapılan toplantıda açılış konuşmasını yapan CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca; “Yaklaşık elli başvuruda bulunan aday adayımız mevcut. Bu konuda bir tespitimiz oldu. Her ne kadar başvuru süremiz 2 Eylül ‘e kadar olsa da son iş günü 29 Ağustos 2013, Çünkü 30 Ağustos 2013 Cuma günü resmi tatil.
Ülke ve dünya gündemindeki gelişmelerin CHP’yi iktidara hazırladığına inanıyorum. Yereldeki aday adaylarının da çok etik değerlerde devam ettiğini görmek beni ayrıca mutlu ediyor.
Aday Adaylarımızın partimize zarar vermeyecek şekilde politikalarını, çalışmalarını, söylemlerini anlatacaklarına inanıyorum” dedi.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı konuşmasında ; “ Ülkemizde çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. Bu ciddi gelişmeler ekonomik bozukluklardır. Bir ülkeyi batırmanın en kolay yollarından biri o ülkeye sıcak para giriş ve çıkışlarıdır. Dün doların 2 liraya fırlamasının en büyük sebebi de budur. Şu anda Türkiye’nin gerçek gündemi konuşulmuyor, Mısır konuşuluyor. Türkiye’nin gerçekte ne durumunda olduğunu bizlerin halkımıza aktarmamız lazım.
Seçimlere gelince ben inanıyorum ki karar vericiler en güzel kararları özgürce vereceklerdir” diyerek sözlerini tamamladı.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’dan sonra kürsüye   Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez  geldi.  Balyemez: “ Trakya Birlik” Bu kanayan yara. Fakat  Trakya Birliğin kendi yarası değil. Kanayan bu yara yağlı tohumların fiyatları Trakya Birliğin bu yaraya en uygun şekilde müdahale edeceğini hepimiz biliyoruz. Neticede Trakya Birlik bölgemizde yağlı tohumlar konusunda fiyat istikrarını her zaman sunmuştur. Tüm çiftçilerimize şimdiden hayırlı bir hasat bereketli kazançlar diliyorum” dedi.
Babaeski Belediye Başkan Aday Adayı Ozan Yetkin Hazar  “Çiftçilerimiz zor durumda ümit ediyorum ki Trakya Birlik’in açıklayacağı fiyatlar çiftçimizin bir nebzede olsa ayakta kalmasına destek olacaktır.
43. Tarım Festivalimizin Babaeski’de çok güzel geçmesini diliyorum. Üzerimize düşen bir görev olursa, katkı verebileceğimiz bir durum olursa ekibimizle birlikte seve seve hazırız.
Doğada değişim var. Herşey eninde sonunda değişecektir ya da devrilecektir.  Dolayısıyla Babaeski’de üyelerimizde ciddi bir heyecan görüyorum. Bu heyecanıda değişim için yaşadıklarını düşünüyorum. Bu değişimi gerçekleştirmek için siz değerli üyelerimizden desteklerinizi bekliyoruz. Benim Babaeski’de şöyle bir talebim olacak. Aday Adaylıkları için müracaatlar bittikten sonra bir toplantı yapıp, bütün üyelerimizi davet edip, Belediye Başkanı Aday Adayı arkadaşlarımızla birlikte orada kendimizi tanıtmak adına bir toplantı yapma talebim olacak. Böyle bir toplantının partimizin gücüne güç katacağını düşünüyorum. Hepimiz çıkarız ne istediğimizi ne için aday adayı olduğumuzu tarif eder, ne yapmaya çalıştığımızı, Babaeski’nin bizim için neden önemli olduğunu kendileriyle paylaşırız” dedi.
Son olarak söz alan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ise ülke ve dünya siyasetini ile ilgili yorumlarda bulundu. Dibek; “Niye Türkiye’de Mısır” konuşuluyor. Türkiye’deki gerçek gündemi mısır konuşularak kapatılmaya çalışılıyor.
AKP, belediyelerine tüm festivalleri Mısır nedeniyle iptal ettiklerini belirten genelge gönderdi. Hiçbir şekilde AKP’li belediyeler festival yapmayacak” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanlığında yapılan toplantı,  partililerin görüş alış verişinde bulunmasıyla sona son buldu.(Serkan Koçtürk)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here