Fettah Can Rüzgârı Babaseki’de esti

19
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak bu yıl 44.’sü düzenlenen Tarım Festivali etkinlikleri kapsamında 8 Ağustos 2014 Cuma günü Fettah Can konseri düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak bu yıl 44.’sü düzenlenen Tarım Festivali etkinlikleri kapsamında 8 Ağustos 2014 Cuma günü Fettah Can konseri düzenlendi.
Gündüz Onat Festival Alanı’nda saat 21.00’da başlayan etkinliklerde sahneye ilk olarak Minik Kalpler Bale ve Dans Grubu çıktı. Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği gösteride, Minik Kalpler Bale ve Dans Grubu minik üyeleri, hem eğlenirken hem de yoğun ilgi odağı oldular. Bale ve dans gösterilerinin ardından çevre düzeni ve çevre temizliği kampanyası plaket töreni düzenlendi. En temiz esnaf ve en temiz çevre düzeni alanlarında Babaeskili esnaf ve vatandaşları plaketleri Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı tarafından verildi. Plaket töreninin ardından sahneye Lüleburgaz’ın dans ekiplerinden Dans@Trakya sahne aldı. Profesyonellikleriyle tüm Trakya’ya isimlerini duyuran Dans@Trakya Grubu, Babaeskililere özel dans şovlarını sundular. Dans@Trakya’nın ardından Babaeski’nin genç rap gruplarından Karantina sahneye çıktı. Babaeskili gençlerin yoğun ilgisiyle şarkılarını seslendiren ikilinin ardından ülkemizde adı, sanatçılara verdiği şarkılarla yukarılara çıkan sanatçı Fettah Can sahneye çıktı. On binlerce Babaeskili hep birlikte şarkılara eşlik ederken, Fettah Can da Babaeskililere unutulmayacak bir gece yaşattı. “Mandalinalar” ve “Boş Bardak” gibi meşhur şarkılarını seslendiren Fettah Can ayrıca, ünlü sanatçılara verdiği şarkılarından da örnekler sundu. 
* Fettah Can Babaeskili oldu
Fettah Can konseri devam ederken, yağmurun başlaması konseri etkilemedi. Babaeskililerin yağmura rağmen konser alanını terk etmediğini gören Fettah Can, siz ıslanıyorsanız bende ıslanacağım diyerek sahneden atladı. Sevenleriyle birlikte yağmur altında şarkılarına devam eden sanatçıya, bir jest de Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’dan geldi. Başkan Hacı, yağan yağmurda şemsiye istemeyerek; “Bir konserde yağmur yağıyor ve halk gitmiyorsa, o sanatçı gerçek sanatçıdır. Sanatçı da yağmura rağmen sahnesini bırakmayıp halkla birlikte ıslanıyorsa, o sanatçı bizim için Babaeskili’dir.” dedi. Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ayrıca, sanatçıya sahnesi sona ermeden önce plaket sundu. Fettah Can da plaket için teşekkür ederken, Tarım Festivali’nin 44. Yılını kutladı. Plaket sunumunun ardından Roman vatandaşları sahneye çağıran sanatçı, vatandaşlara roman havası söyleterek onlarla birlikte dans etti. Konser, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ederken, Babaeskililer Fettah Can konseriyle doyasıya eğlendiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here