Festivalle ilgili basın toplantısı yapıldı

12
18-24 Temmuz 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan “9. Uluslararası Keşan Kültür ve Turizm Festivali” öncesi 12 Temmuz 2011 Salı günü basın toplantısı düzenlendi.
HABER MERKEZİ 
Saat 11.00’de Şehitlik Parkı’nda düzenlenen toplantıya Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan dışında bulunması nedeniyle katılamadı.
Toplantıya; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Kılavuz, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın, Keşan Belediye Meclis üyeleri Nurettin Soysal, Ercan  Ersoylu, İsmail Özkan, Alemdar Özbay, Zeynep Gürel, Erol Meyva ile İl Genel Meclis Başkanı Nusret Uybaş ile İl Genel Meclis Üyeleri Sebahattin Karaman ve Abdülaziz Çıkıkçı katıldılar.
Toplantıda ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Kılavuz, bu yılki festivalde kültür ve sanat etkinliklerin daha öne çıkacağını belirterek; “Bu yılki festivalimizde halkımızın her kesiminin kendinden bir şeyler bulacağına inanıyorum.Ben şimdi  sözü Belediye Başkan Yardımcımız ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın’a bırakıyorum” dedi.
Kılavuz’dan sonra söz alan Aydın’da, festivalin bu yıl kültür ve sanat etkinlikleri ile daha dolu olduğunu belirterek; “Bu yılki festivalimizde ayrıca ilk kez Keşan’ın gelişime açık en önemli noktası olan Belkoop Mevkii’nde de etkinlikler düzenleyeceğiz. Festivalimizde resim sergileri, kadınlarımızın el beceri sergileri, karikatür sergisi, yazarlar imza günü, çocuk tiyatroları, briç turnuvası, Trakya Yöre Giysileri ve Gelin Başı sergileri, Bayan Futbol takımları maçı, Erikli’de sportif yarışmalar, Yabancı Halk Oyunları ekiplerinin merkez ve Yayla ve Erikli’de gösterileri gerçekleşecek. Bunun yanı sıra bu yıl Mustafa Ceceli, Oya Pınar, Ekrem Ataer, Mine Gez, Bulgaristan’dan İntro Quarted, Faruk Demir ve Ayşe Engin Arslanca’nın konserleri olacak. Bu yıl festivalimizde daha çok sanatsal ve kültürel etkinliklere ağırlık vermeyi ve festivalimizin bütçesini daha aşağılara çekmeyi hedefledik. Festivalimizi halkımızın beğenisine sunacağız. Festivalimiz için çalışmalarımız hızla devam etmektedir” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here