Fen Lisesi Aşure dağıttı

7
Kırklareli Fen Lisesi Müdürlüğü ve okul Aile birliği tarafından Muharrem Ayı vesilesi ile 25 Kasım Salı günü saat 16.00’ da Okul girişinde aşure etkinliği düzenlendi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Fen Lisesi Müdürlüğü ve okul Aile birliği tarafından Muharrem Ayı vesilesi ile 25 Kasım Salı günü saat 16.00’ da Okul girişinde aşure etkinliği düzenlendi.  Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Müdür Yardımcıları Yusuf Usta, Murat Celasun ve  Şube Müdürleri, İlhan Kuşhan, Yücel Karışmaz, Yaşar Eker  ve Selahattin Erdoğmuş da aşure dağıtımı programına katıldı. 400 Kişilik Aşure dağıtıldı.
Fen Lisesi Müdürü Sadi Gökkaya, aşure dağıtımı ile ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti; “Aşure Ayı olarak ta bilinen Muharrem Ayı, tarihte yaşanan olayların ortak tarihi olması ile Günümüze kadar gelmiş bir gelenektir. Ülkemizde Aşure, birliğin, beraberliğin, simgesi olmuştur. Biz Eğitimciler olarak öğrencilerimize kardeşliği, birliği, beraberliği aşılamaya çalışıyoruz. Bu vesile ile birliğimizi beraberliğimizi en iyi şekilde öğrencilerimize anlatmanın yolu böyle geleneklerimizi yaşatmaktır. Bu etkinliği yapmamızın amacı da, öğrencilerimize birliği, beraberliği aşılamak ve geleceğimizin temellerini sağlam atarak, geleceğimizi tayin etmektir.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here