FEM Dershanesi’nden, öğrencilerine süper moral eğlencesi

13
Kırklar Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş. bünyesinde bulunan Kırklareli FEM
Dershanesi, yeni bir sınav maratonuna girecek olan öğrencileri için bir
Moral Eğlence Programı düzenledi.

HABER MERKEZİ
 Kırklareli Kültür Merkezi Salonu’nda 02 Aralık 2010 Perşembe günü saat 16.00’da başlayan programa Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Resul Yeşilyurt, Kırklar Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Toktar, Kırklareli FEM Dershanesi Müdürü Hasan Çakır, çok sayıda okul müdürü ve öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak Kırklar Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Toktar bir açılış konuşması yaptı. Başkan Toktar konuşmasında 20 yıldır Kırklareli’de ki eğitime ve öğretime büyük katkılar sağladıklarını, Buna, yakın zamanda yurt hizmetlerini de eklediklerini söyledi. Başkan Toktar, öğrencilerin, öğrencilik hayatları boyunca sınavlara hazırlanmak için çalışması gerektiğini, bu sınavlarda iyi derece almaları için çok çalışmaları gerektiğini, fakat moral ve motivasyonlarının yüksek olması içinde eğlenmeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilerin kendilerinde olması gereken moral ve motivasyonlarının arttırmak amacı ile böyle bir program tertip ettiklerini belirten Başkan Toktar, onlara birde çekiliş ile hediyeler vereceklerini söyledi. Başkan Toktar konuşmasının sonunda Kırklar Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş.’nin bir gönüllü eğitim hareketi olduğunu, bu hizmetten elde edilen kazançların, başarılı olan fakat imkanı olmayan öğrenciler için kullanıldığını söyledi.
Gerçekleşen konuşma sonrasında şaka mahiyetinde hazırlanan ve bu programa katılamayan ünlü isimlerin mesajları okundu. Okunan esprili mesajlar öğrencileri gülmekten kırdı geçirdi. Program süresince çekilişler yapılarak kazanan numaralara sahip olan miniklere mp3 çalar, kantin hediye çekleri ve takım formaları hediye edildi. En son yapılan çekilişte minik bir kız öğrenciye bisiklet hediye edildi.
Programda öğrencilerin hazırladığı parodilere de yer verildi. Dershane öğrencilerinin hazırladığı, fakat kutuların içinden okul isimleri çıkan “Var mısın Yok musun” skeci salondakileri kahkahaya boğdu.
Programda birde ödül töreni yapıldı. FEM Dershanesi kendi bünyesinde yaptığı deneme sınavı sonucuna göre ilk beşe giren 4, 5, 6 ve 7 sınıf öğrencilerine programa katılan okul müdürleri tarafından ödülleri verildi. 2010 yılı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 6 sınıflarda Şampiyon olan Esra Dilan Tunay, Ömer Öz ve Ece Sedef Saatçi’ye ödüllerini Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Resul Yeşilyurt takdim etti. Yeşilyurt, şampiyon olan öğrencilere hediye edilen Mini Book’ları takdim ettikten sonra bir konuşma yaparak; “okul hayatım boyunca hiç böyle hediye almadım. Çocukları kutluyorum.” şeklinde konuştu. Kırklareli’nin eğitim çıtasını sürekli olarak yüksek tuttuğunu belirten Yeşilyurt, ilköğretim okulu başarı düzeyinin hiç iç açıcı olmadığını, bu konuda herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini söyledi.
Öğrencilerin hazırladığı parodiler olan “Ispanaklı Yumurta Tarifi” ve “Komedi Dans Üçlüsü” görülmeye değerdi. Programın finalinde “Yetenek Sizsiniz” yarışma programının finalisti görme engelli Bilal Göregen sahne aldı.
“Engellere meydan okuyan temiz bir ruh” sözü ile öğrenciler ile bir araya gelen “Yetenek Sizsiniz” yarışması üçüncüsü görme engelli Bilal Göregen öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı. Verdiği muhteşem konser öncesi kendini tanıtan Göregen 1988, Hatay doğumlu olduğunu, engellerin hiçbir zaman başarıya ve eğitime engel olmadığını belirtti. Göregen, canlı performans şeklinde gerçekleştirdiği darbuka şovuna Ceza’nın “Fark Var” parçası ile başladı. Kendi yorumu ile seslendirdiği Ceza’nın “Fark Var” parçasını olağan üstü bir performans ile sergileyen Göregen çocukları doyasıya eğlendirdi. Göregen canlı performansı boyunca Türk Sanat Müziği Eserlerin’den olan “Çile Bülbülüm”, Pop Şarkıcısı Berkay’dan “Taburcu” Babutsa’dan “Yanayım” isimli hareketli parçalara yer verdi. Normalde Arabesk tarzı parçalardan hoşlandığını belirten Göregen, Ferdi Tayfur’dan “Emoğlu”, Sinan Özen’den “Ezanlar Bizim İçin” isimli parçaları seslendirdi. Göregenin sahne alması ile çocuklar arasında adeta bir coşku fırtınası koptu. Her söylenen her hareketli parçada yerinde duramayan minikler, şarkılara eşlik ederek oynadılar. Minikler kendileri için düzenlenen programda doyasıya eğlenerek yorucu sınav maratonu öncesinde moral ve motivasyonlarını arttırdılar. Engelli olmasına rağmen sınır tanımayan bir yeteneğe sahip olan Bilal Göregen, çocuklar için yağmış olduğu Darbuka Şov’un finalinde kendisini meşhur eden “Sevdiğim Kız Bana Abi Değince” parçasını seslendirdi. Öğrenciler konser sırasında Bilal ağabeylerinin muhteşem yeteneğini cep telefonlarının kameraları ile kayıt ederek bu muhteşem geceyi ölümsüzleştirdiler. Program Bilal Göregen’in Darbuka Şov’unun ardından sona erdi. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.