“Fatih Projesi, çağdaş eğitim alanında atılan dev bir adımdır”

11
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet
Gökhan Sarıçam, geçtiğimiz hafta başlatılan “Fatih Projesi” ile artık
okullara değil sınıflara bilgisayar ve internetin ulaştırılacağını
belirterek şunları kaydetti: 

HABER MERKEZİ
 
“Geçtiğimiz hafta içinde, eğitim sistemimiz adına çok büyük bir adım atıldı.3 Kasım 2002’ den bugüne kadar geçen 8 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, Türkiye genelindeki okullara yaklaşık 750 bin adet bilgisayar gönderilmiş, 10 ve daha fazla sayıda sınıfa sahip her okula bilişim teknolojileri sınıfı kurulmuştu. 2002 yılında çok az sayıda okulda internet bağlantısı varken, bugün ilköğretim okullarımızın yüzde 96’sında, orta öğretim kurumlarımızın ise tamamında internet bağlantısı bulunmaktadır.
2002 yılında 85 öğrenciye 1 bilgisayar düşerken, bugün 15 öğrenciye 1 bilgisayar düşmektedir. Geçen hafta başlatılan “Fatih Projesi” ile artık okullara değil sınıflara bilgisayar ve internet ulaştırılacaktır.
Bu dev projeyle, önümüzdeki 3 yıl içinde 40 bin okuldaki 620 bin dersliğe; 1’er adet diz üstü bilgisayar, 1 projeksiyon cihazı ve geniş bant internet bağlantısı kazandırılacaktır. Bu 40 bin okuldaki her sınıfa da “çok fonksiyonlu 1 yazıcı ve 1’er tane akıllı tahta” verilerek, kara tahtaya veda edilecektir.
Eğitim sistemimizde adeta bir devrim, bir dönüm noktası olan bu büyük projenin başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here