Fatih Koleji’nden TEOG’da %100 Başarı

29
Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemine göre, Fatih Koleji yerleştirmede, öğrencilerini Fen,  Anadolu, Sosyal ve Meslek Liseleri’ne %100 yerleştirerek büyük bir başarı elde etti.
HABER MERKEZİ
Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemine göre, Fatih Koleji yerleştirmede, öğrencilerini Fen,  Anadolu, Sosyal ve Meslek Liseleri’ne %100 yerleştirerek büyük bir başarı elde etti.
Fatih Koleji 46 öğrenciden12öğrenciyi Fen Liseleri’ne yerleştirerek büyük bir başarıya imza attı. Temel Eğitimden Ortaöğretime yerleştirme sonuçlarına göre, 46 öğrenciden 12 Fen Lisesi’ne, 5 Sosyal Bilimler Lisesi’ne, 27 Anadolu Lisesi’ne, 2 Meslek Lisesi’ne yerleşerek %100 bütün öğrencileri liselere yerleşmiş oldu.
Fatih Koleji Yerleştirmeye Esas Puan  (YEP) 427,8 puan ortalamasıyla da yine Lüleburgaz’ın en başarılı okulu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Fen Lisesi kazanan ancak %100 Burslu olarak Koç Lisesi’ne gidecek olan Okul 1’ncisi Yağmur Kahveci elde ettiği bu başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, bu başarıyı beklediğini ve kendisi için sürpriz olmadığını, çünkü yıl içerisinde çok aktif bir çalışma içerisinde olduğunu, okul ve dershanenin Ortak Yazılılara yönelik özel müfredatı, periyodik testleri ve deneme sınavları, sürekli performans takibi, ofis çalışmaları, öğretmenlerininiz etkin rehberliği sayesinde başarıyı elde ettiğini söyledi. 
Okul Müdür Yardımcısı İhsan İnci; “Başarının tesadüf olmadığını, düzenli ve planlı çalışmanın sonucunda geldiğini belirterek, geçtiğimiz yaz öğretmenlerimizle bütün planlarımızı yaparak, eğitim öğretim sezonuna başladık. Yıl içerisinde ofis çalışmalarımız ve etütlerimiz düzenli bir şekilde devam etti. Öğrencilere uygulanan deneme sınavlarının sonuçları bütün öğrencilerle ve velilerle değerlendirildi. Ayrıca öğretmenlerimiz velilerle görüşerek sınavlarda iniş çıkışlar hakkında yönlendirmeler yaptılar. Velilerimizle öğretmenlerimiz sadece okulda değil ev ve işyerlerinde de görüşmeler yaptılar. Aile, okul ve öğrenci arasında birlik beraberliği sağladık. Önümüzdeki yıl tecrübelerimizi de katarak daha çok çalışacağız. Öğrencilerimizin büyük başarılarını kutlar, emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz” dedi. (Hacer Gökkaya) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here