Fatih Koleji’nden “Ront Şenliği”

18
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde faaliyet gösteren Fatih Koleji’nin düzenlediği “Lüleburgaz 1. Ront Şenliği” okulun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Öğrencilerin rontlarını çok iyi sunmaları görsel olarak büyük beğeni toplarken; rontlarda  işlenen  konular da seyirciye çok güzel mesajlar sundu. 7 grubun yer aldığı yarışmada jüri derecelendirme yaparken zorlandı. Öğrencilere ve okullarına yarışma sonunda  ödüller de verildi.
Okul Müdürü Salim Kaplan yarışmayla ilgili ödül töreninde yaptığı açıklamasında; İzlediklerinden çok etkilendiğini, söylenecek çok fazla sözün olmadığını, öğrencilerin ront sunumlarıyla her şeyi çok güzel anlattıklarını ve bu tip organizasyonların devam edeceğini söyledi.
Yarışma ile ilgili düşüncelerini aldığımız  Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, bu tip çalışmaları çok olumlu bulduğunu, bu etkinliklerin  öğrencilerin  duygusal, sosyal, fiziksel ve psiko motor gelişimlerini desteklediğini; sosyal olarak da  gruba uyum,  grupla birlikte hareket etme becerisini kazandırdığını ve kurumlar arası kaynaşmayı sağladığını söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here