Fatih Koleji’nde Matematik-Türkçe Olimpiyat Sınavı yapıldı

49
Kırklareli Fatih Koleji’nde, İlkokul ve Ortaokul 4., 5., 6. ve 7. Sınıf öğrencileri için düzenlenen ve geleceğin bilim insanlarını belirlemeyi amaçlayan Matematik ve Türkçe Olimpiyatları Sınavı (İMATO) yapıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Fatih Koleji’nde, İlkokul ve Ortaokul 4., 5., 6. ve 7. Sınıf öğrencileri için düzenlenen ve geleceğin bilim insanlarını belirlemeyi amaçlayan Matematik ve Türkçe Olimpiyatları Sınavı (İMATO) yapıldı.
Büyük başarılarla her sene adından sık sık söz ettiren Fatih Kolejleri bu sene Kırklareli’ye yeni şubesini açarak “Kırklareli Fatih Koleji” olarak eğitim-öğretim hayatına başladı. Öğrenci ve velilerin yapılan eğitim ve öğretim faaliyetlerden memnun olduğu gözlenen Kırklareli Fatih Koleji’nde, İlkokul ve Ortaokul 4., 5., 6. ve 7. Sınıflara İMATO (Matematik-Türkçe) Olimpiyat Sınavı yapıldı.
Kırklareli Fatih Koleji bu yıl düzenlediği (İMATO) Matematik-Türkçe Olimpiyat Sınavı’na ilgi yoğun oldu. Toplam 553 başarılı öğrencinin katıldığı sınavda dereceye giren ilk 20 kişiye ödülleri 7 Mart’ta törenle verilecek. Sınava; Kırklareli Merkez den ve  Lüleburgaz’dan  yaklaşık 75 okuldan, İlkokul  4. Sınıf  ve  Ortaokul 5., 6., ve 7. Sınıflardan toplam 1350 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
Kırklareli Fatih Koleji Müdürü Muharrem Akbulut, öğrencilerin daha çok dikkat, yorum ve muhakeme yeteneklerini ölçen sorular hazırladıklarını belirterek soruların seviyelerinin üstünde olduğunu bildiklerini ifade etti. Akbulut, burada başarılı olan bir çok öğrencinin TUBİTAK’a hazırlanacaklarını kaydederek, İMATO’ dan derece alan her öğrencinin YHS’de de derece aldıklarına şahit olduklarını aktardı.
Kırklareli Fatih Koleji Müdürü Muharrem Akbulut, İMATO’yu gerçekleştirmelerindeki temel hedefin ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilerin olimpiyatlara ilgisini çekerek olimpiyatlara katılmasını teşvik etmek, Matematiği ve Türkçeyi seven gençleri ortaya çıkartmak olduğunu söyledi. Akbulut şu bilgileri verdi; “Sınavlara ilk başladığımızda gördük ki çocuklarımız bu tür imtihanlara iyi hazırlanmıyor. Ve bu yarışmaya üst seviyede hazırlanan öğrenci sayısı da çok azdı. Bugün ise katılım sayısı çok fazla. Maksadımız okullardaki en çok başarılı olan öğrencilerin girmesidir.” (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here