Fatih Koleji’nde Çanakkale Destanı anıldı

12
“18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü” Lüleburgaz Fatih Koleji’nde pek çok etkinlik ile coşkuyla kutlandı.


HABER MERKEZİ
“18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü” Lüleburgaz Fatih Koleji’nde pek çok etkinlik ile coşkuyla kutlandı. Bizlere bu güzel vatanı armağan eden, her karış toprağını kanlarıyla sulayan fedakâr şehitlerimiz bir kez daha anıldı ve hatırlandı.
Program, Okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ahmet Yıldız’ın anlam ve önemini belirten etkileyici konuşmasıyla başladı. Yıldız, bir an olsun öğrencilere o günü yaşatmak, Mehmetçiğimizin neler yaşadığını hissettirebilmek için savaş döneminden kareler sundu. Öğrenciler sunumu, büyük bir dikkatle dinledi ve coşkuyla alkışladılar.
Sunumun ardından öğrenciler, okudukları  “Çanakkale” şiirleriyle salonda coşku uyandırdılar. Çanakkale Destanı’nı anlatabilmek ve gönüllere duyurabilmek için, Okulun Türkçe Zümresi tarafından hazırlanan “Çanakkale’ de Kınalı Kuzular” adlı görkemli bir tiyatro gösterisi yer aldı. Oyunda yer alan öğrenciler muhteşem performanslarıyla izleyenleri o güne götürmeyi başardılar.
Programımız; Okulun Müzik Öğretmeni Samet Özten’in hazırlamış olduğu coşkulu ve bir o kadar da hüzünlü Çanakkale Türküleriyle sona erdi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.