Fatih Koleji Çocuk Akademisi’nden muhteşem İngilizce Gösteri

20
* Çocuk Akademisi Yıldızları izleyenleri hem güldürdü hem hüzünlendirdi. Fatih Koleji gösteriden tam not alırken program sonunda yaşanan elektrik kesintisi sabırlı velilerin gönülden tepkisine yol açtı.
HABER MERKEZİ
Yıllardır verdiği kaliteli okul öncesi eğitimi ile adından gururla söz ettiren Çocuk Akademisi bu yıl Fatih Koleji ile güçlerini birleştirmişti. Oyuncak Atölyesi isimli başarılı çalışmanın ardından Çocuk Akademisi, 2. Programı “Little Star” isimli İngilizce gösterisi ile velilerden ve izleyenlerden tam not aldı.
* Akbulut; “Anasınıfı Bölümü 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Fatih Koleji binasında hizmet verecek”
5 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 14.30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gösteri, Okul Müdürü Muharrem Akbulut’un konuşması ile devam etti.
Akbulut konuşmasına “Programın en sıkıcı bölümü bana kaldı” esprisi ile söze başlarken, Fatih Koleji olarak her zaman en iyi eğitim ve öğretime imza atma çabasında olduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti;
“Bu yıl öğrencilerimiz okulöncesi eğitimin temel etkinlikleriyle birlikte Satranç, Görsel Sanatlar, Müzik, Davranış Eğitimi gibi farklı branş dersleri de alıyorlar. Bu derslerden biri de her gün aldıkları İngilizce Dersi. Hala devam eden dil gelişimleri yeni bir öğrenmelerini kolaylaştırıyor. Eğitim yaşamları boyunca katkısını göreceklerine inandığımız ikinci dil dersimiz İngilizcede eğitim yılı başından bu yana severek, eğlenerek pek çok çalışma yaptılar. Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK ortaklığında yapılan “Bu Benim Eserim Proje Yarışması”nda Kırklareli Fatih Koleji 6. Sınıf öğrencimiz Enes Akın yarışmaya kimya dalında “İdrarımda Şeker var mı” adlı projesi ile bölge elemesindeki 128 proje arasından bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır. 7 Nisan 2014 Pazartesi günü İstanbul’da projesini sunacak. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Fatih Koleji binasında hizmet vereceğiz. Bu bilgiyi ilk duyan velilerimiz “Ahh bu güzel bahçe gidecek mi” diyorlar. Fatih Koleji’nde Anasınıfımıza özel olarak dizayn edilecek Bahçe, Şişme Oyuncak, öğrencilerimizin severek oynadığı Bahçe Satranç, Oyun Evi, Trafik, Arkeoloji ve tabiki Serbest Oyun Alanı olacaktır ve inanıyoruz ki mevcut okulumuzu aratmayacaktır. Kırklareli Fatih Koleji 7. Sınıf öğrencimiz Yusuf Karaca Türkiye genelinde Cambridge Sınavları’na hazırlık amacıyla yapılan, İngilizce Seviyesini Belirleme Sınavı’nda 157 okul, 3230 öğrencinin katıldığı 50 soruda full yaparak 1. olmuştur.  2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nda Fatih Koleji Anaokulu’nda yoğunlaştırılmış İngilizce Eğitim, Müzik Sınıfı’nda Müzik Dersleri, Resim Atölyesinde Görsel Sanatlar Çalışmaları, Spor Salonu’nda Beden Eğitimi Dersleri, Satranç Dersleri Bilgisayar Laboratuarı’nda Bilgisayar Dersleri, Fen Laboratuarı’nda Uygulamalı Ders imkanı ve Zem Sınıfları’nda Bireysel ve Grup Etkinlikleri olacak.
Program 4-6 Yaş Grupları ve Hazırlık Sınıfları’nın gösterileri ile devam etti. Sevgi Sarayı Sınıfı “One Yellow Duck” ve “Colours”; Renkli Şekerler Sınıfı “Eyes, Ears, Mouth , I love you” , “Fruits” ;  Hazırlık A Sınıfı “ Skeleton Dance”, “Robot”; Hazırlık B sınıfı “Head, shoulders” ve “Mevlana’nın 7 Öğüdü” isimli hazırlıklarını sergilediler. Öğrencilerin gösteri aralarında mikrofona gelerek isimleri İngilizce olarak söyleyip misafirlere hoş geldiniz dediler. Gösterilerin uygun kostümler giyen öğrencileri gören veliler onlarla aynı coşkuya kapılarak alkış tutmaktan kendilerini alamadılar.
En beğenilen bölüm olan “Mevlana’nın 7 Öğüdü” isimli gösteriyi sunacakken elektriklerin kesilmesi üzüntüye sebep oldu. Jeneratörün devreye girmesini bekleyen velilerin hevesleri kursaklarında kaldı. Çünkü jeneratör bir türlü devreye girmedi. Tam elektrikler tekrar geldi deyip gösteriye başlandı ancak 2. bir elektrik kesintisi yaşandı. Velilerin sabırla beklemesi tam not alırken aralarda geçen konuşmalar manidardı; “Koskoca Üniversite Rektörlüğü’nde bir jeneratör mü yok. Varsa neden devreye sokulmayıp hem veliler hem de öğrenciler mağdur ediliyor. Günlerce hevesle programa hazırlanan öğrenciler kuliste karanlık ortamda kargaşa içinde beklemek zorunda değil. Kaloriferlerin de yanmaması ayrı bir eleştiri konusu.” 
Yaşanan bu aksaklığa rağmen velilerin sabırla elektriklerin gelmesini beklemesi de takdir topladı. 
Program sonunda tüm öğrenciler sahneye gelerek “Yeni Bir Dünya” Şarkısı ve ellerinde Türk Bayrakları ile izleyenlerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu. Fatih Koleji tam not aldı. (Hacer Cankurt-Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here