Fatih İlkokulu Pilav Günü coşkulu bir katılımla gerçekleşti

31

Babaeski Fatih İlkokulu Okul Aile Birliği 1 Mart 2014 Cumartesi günü Babaeski Belediyesi Tansa Düğün Salonu’nda Saat 13.00-15.30 saatleri arasında Müzikli Eğlence ve Pilav Günü etkinliği gerçekleştirdi.


HABER MERKEZİ
Babaeski Fatih İlkokulu Okul Aile Birliği 1 Mart 2014 Cumartesi günü Babaeski Belediyesi Tansa Düğün Salonu’nda Saat 13.00-15.30 saatleri arasında Müzikli Eğlence ve Pilav Günü etkinliği gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasını Fatih İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Belma Yılmaz’ın yaptığı Pilav Günü velilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Pilav Günü’ne Fatih İlkokulu’ndan mezun olan Babaeski Belediye Başkanı da yoğun mesaisine rağmen katılarak organizasyonu gerçekleştiren Okul Aile Birliği’ni ziyadesiyle memnun etti.
Belma Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi:
“Bu görevi 3 yıldır arkadaşlarımla beraber gururla yapıyorum ve herkesi Okul Aile Birliği çatısı altında çalışmaya devam ediyorum. Neden davet ediyorum? Onu da söyleyeyim. Ben de bu çatı altında çalışmıyorken farklı düşünüyordum. Okulun ihtiyaçları olduğunu, bunların karşılanması gerektiğini söylerlerken pek de oralı olmuyordum. Aslında ne kadar da yanlış düşündüğümü görev aldığım ilk sene anladım. Okul Müdürlerinin ne kadar zor şartlar altında çalıştığını, beklentilerin çok yüksek olduğunu, bu beklentilerin karşılanamadığı durumlarda hemen suçluların ilan edildiğini maalesef üzülerek gördüm. Okulumuz öncelikle bizim okulumuz. Adı  Fatih İlkokulu. Okulumuz mahallemizin okulu. Adı Fatih İlkokulu. Okulumuz İlçemizin okulu. Adı Fatih İlkokulu. Okulumuzdan niceleri mezun olmuşlar ve ülkemizin değişik kademelerinde görev yapıyorlar. Burada sadece iki örnek vereceğim. Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı ve Fatih İlkokulu Müdürümüz Mustafa Fıstık. İkisi de okulumuz mezunu. İnşaallah bu halkaya şu anda okul sıralarında okuyan sevgili öğrencilerimiz de katılacaklar. İşte bu pilav günlerini bunun için yapıyoruz. Vatana hizmet edecek bireyler yetiştiren eğitimcilerimize katkıda bulunmak, onların sorunlarına çareler üretebilmek için bugün buradayız. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Okulumuzun ihtiyaçlarını gidermek için bu organizasyonları yapıyoruz. Size sadece birkaç örnek vermek istiyorum.3 adet yerel gazetenin yıllık abonelik bedelleri 300 TL, Alarm Sistemleri yıllık abonelik bedelleri 360 TL, Ders programları yıllık abonelik bedeli 200 TL. Bakın sadece bunlar 860 TL tutuyor. Ayrıca sadece temizlikte kullandığımız çöp poşetleri yıllık yaklaşık 750 TL tutuyor. Deterjan, temizlik malzemeleri, bakım onarım tamirat, fotokopi, bilgisayar toner ve yazıcılar ile personel ödemelerine hiç girmiyorum. O yüzden sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu organizasyonda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil Çakıcı’ya; Okul Müdürümüz Sayın Mustafa Fıstık’a, Çok saygıdeğer öğretmenlerimize; katkılarını esirgemeyen Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Sayın Fahrettin Özün’e, Destek veren ve çelenk gönderme zahmetinde bulunan Kurtuluş Mahallesi Muhtar Vekili Nesibe Çekinmez’e, işini gücünü bırakıp kapı kapı dolaşarak bilet satan okul aile birliğimizin kıymetli üyelerine, velilerimize ve öğrencilerimize, aynı şekilde desteklerini esirgemeyen ve katkı sunan esnaflarımıza ve Babaeski Halkına; tüm içtenliğimle canı gönülden teşekkür eder ve bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere iyi eğlenceler dilerim. Selamlama konuşmalarını yapmak üzere Mustafa Fıstık sahneye davet edildi.
Okul Müdürü Mustafa Fıstık yaptığı konuşmada emeği geçenlere çok teşekkür ederek şunları söyledi:
“Okulumuz mezun ettiği öğrencileriyle gurur duymaktadır. İşte Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı’da okulumuz mezunu. Bu nedenle geleceğe daha da güvenle bakıyoruz.” Okullarımızın ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik organizasyonu gerçekleştiren Okul Aile Birliği ile daha çok güzel faaliyet ve etkinliklere imza atacaklarını söyleyen Mustafa Fıstık bunun için çok çalıştıklarını söyledi. 2011 SBS Sınavları’nda puan ortalamasında Özel bir kolejden sonra il ikincisi olduklarını, devlet kurumları içerisinde de birinci olduklarını, her sene Fen Lisesi’ne öğrenci gönderdiklerini, 2011 LYS Sınavları’nda Türkiye üçüncüsü olan Feray Tunçalp’in de 2007 Fatih İlköğretim Okulu mezunu olduğunu belirtti. Bu başarılar da emeği geçen öğretmenlerini kutlayan ve tebrik eden Mustafa Fıstık Pilav Günü’ne katılan herkese teşekkür ederek Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’yı sahneye selamlama konuşması yapmak için davet etti.
Sahneye gelen Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı Fatih İlkokulu veli ve öğrencileri ile orada bulunan misafirlere yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben de Fatih İlkokulu Mezunuyum ve bundan gurur duyuyorum. Sizlere ve bizlere emeği geçen öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Beni de aileden birisi olarak gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Yetiştireceğimiz öğrenciler yarının Türkiye’sini inşa edecekler. Onları öyle yetiştirmeliyiz ki dürüst olsunlar ve çirkin işlere bulaşmasınlar. Daima yanlışın karşısında olsunlar. Yanlışa yanlış, doğruya doğru desinler. Buna ülke olarak çok ihtiyacımız var. Bu nedenle Fatih İlkokulu gibi güzide bir kurumun yöneticilerine, öğretmenlerine, Okul Aile Birliği üyelerine, velilerimize ve halkımıza verdikleri emek ve destekten dolayı çok teşekkür ederim. Buradan hepinizi tekrar sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” (Savaş Eskici)
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here