Fatih Erdem, Babaeski Kent Konseyi Sekreteri seçildi

17
Babaeski Kent Konseyi’nin Babaeski Kültür Merkezi’nde yapılan Yürütme Kurulu Toplantısı’nda..
HABER MERKEZİ
Babaeski Kent Konseyi’nin Babaeski Kültür Merkezi’nde yapılan Yürütme Kurulu Toplantısı’nda Kent Konseyi Yönetmeliği’nin 14/A maddesi gereğince Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna’dan boşalan Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Fatih Erdem oybirliği ile seçildi.
Babaeski Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna, seçimle ilgili yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;
“Bu kentte yaşayan bir birey olarak kentin hak ve hukukunun korunması en temel sorumluluklarımızdandır. Kentin hakkının korunabilmesi için, kentin yaşanabilir ve yaşam kalitesini arttırıcı bir niteliğe kavuşturulması ve bu kentte yaşayanların kentin tarihi ve kültürel miraslarını ve doğal çevresini korumak bütün Babaeskililerin temel ve vazgeçilmez görevi olmalıdır. Bunu gerçekleştirebilmek için temel sorumluluk başta belediyeler olmakla birlikte kentte birden fazla kamu otoritesine de (Kaymakamlık, ilçe özel idaresi vs.) görev düşmektedir. Ayrıca resmi yapılar dışında sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ve ilgili diğer kurumlarda etkin biçimde Babaeski’nin kültür misyonunu geliştirmek ve taşımakla yükümlüdürler. Kısacası her Babaeskilinin Babaeski’ye vereceği mutlaka bir şey vardır.
Babaeski Kent Konseyi 26 Eylül 2014 tarihinde Babaeski Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapmış olduğu Yürütme Kurulu Toplantısı’nda Kent Konseyi yönetmeliğinin 14/A maddesi gereğince Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna’dan boşalan Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Fatih Erdem oybirliği ile seçilmiştir. Sayın Fatih Erdem’e bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca 06 Haziran 2009 tarihinden bugüne kadar çalışmalarımızda bize her türlü desteği sağlayan ve desteklerini esirgemeyen Babaeski Kaymakamı Sayın Mustafa Asım Alkan’a ve Babaeski Belediye Başkanı Sayın Av. Abdullah Hacı’ya Yürütme Kurulu adına teşekkür ediyorum.” (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here