“Faaliyetlerinizden gurur duyuyoruz”

23
* Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kırklareli Şubesi tarafından Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde Postane karşısında kermes açılışı gerçekleştirildi.


HABER MERKEZİ
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)  Kırklareli Şubesi tarafından, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Dernek Üyeleri ve Kırklareli halkının katılımı ile Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde Postane karşısında 15 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 13.00’da kermes açılışı gerçekleştirildi.
Açılışı Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şube Başkanı Nuriye Üstündağ, Kermesin hazırlanmasında destek veren Nurdan Butik ve Sevim ulu gerçekleştirdi.
Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şube Başkanı Nuriye Üstündağ yaptığı açılış konuşmasında şunları kaydetti;
“Bu kermeste emeği geçen dostlarıma ve ayrıca tam bir ekip çalışmasıyla bu kermesi bizlere hazırlayan Atatürkçü Derneği Yönetim Kurulu arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bir dostumuz kermesin ne demek olduğunu sordu. Kermesler yüreği ve kesesi zengin olan insanların, kermesi hazırlayan kuruluşlara yapmış olduğu bağışlar neticesinde piyasa fiyatının altında ihtiyaç sahiplerine satıldığı yerlerdir. Bizde bu şekilde gönlü ve kesesi zengin olan bazısı bir kamyon dolusu eşya ile bazısı da bir tepsi lokmayla gönlüne ve kesesine göre yapmış olduğu katkılarla bu kermesi hazırladık. Katkı veren, buraya gelen siz dostlarımıza ve Kırklareli halkına teşekkür ediyor sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şubesi’nin hazırladığı kermese katılan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan açılış konuşmasında şunları kaydetti;
“Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şubesi’nin geçen hafta Kırklareli halkının da ilgisini çeken Erdal Sarızeybek’in katıldığı güzel bir panelden sonra bir sosyal ve dayanışma faaliyetinin içinde görüyoruz. Bu faaliyetlerin son aylarda artmasından da özel olarak gurur duyuyoruz. Atatürkçü Düşünce sabit bir fikir, sabit bir ideoloji değil, kendisi onu belirtmiş zaten. O günün şartlarına göre temel ilke ve felsefecilere uygun olarak yorumlanabilerek Atatürkçü Düşünce yolu her zaman mantıklı ve akılla bulunabilecek bir yöntemdir. Bu nedenle Atatürkçü Düşünce Derneklerini bugün ve ileride de var olması felsefi anlamda doğru bir olaydır. Yok, olmuş bir felsefenin ürünü diye değerlendiremeyiz. Kaldı ki bu gün daha çok hissediyoruz ki Atatürkçü Düşünce’nin birçok hususlarına hala ihtiyaç duyuyoruz, hala eksiklikler olduğunu görüyoruz. Bu nedenle Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şubesinin açmış olduğu kermes herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kermese yoğun ilginin olması ve kalabalık olmasından dolayı Başkan Çağlayan, girişte bulunan mutfak malzemeleri ve biblolara bakmasının ardından kermesten ayrıldı. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here