Evrensekiz’in Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı hızla devam ediyor

14
11 Mart 2010 tarihinde İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından yerinde yapılan inceleme sonucu Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Evrensekiz Belediyesi’nin…


HABER MERKEZİ
11 Mart 2010 tarihinde İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından yerinde yapılan inceleme sonucu Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Evrensekiz Belediyesi’nin Kanalizasyon Projesi onaylandı. 12 Temmuz2012 tarihinde İller Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde ihalesi yapılan 32 kilometrelik kanalizasyon inşaatı işi Arifoğlu İnşaat-Sami Hacıarifoğlu yüklenicisinde kaldı. Evrensekiz Belediyesi ile yüklenici firma arasında 11 Ekim 2012 tarihinde imzalanan sözleşmenin ardından, 17 Ekim 2012 tarihinde İşin yer teslimi Evrensekiz Belediyesi’nde yapıldı. 19 Ekim 2012 tarihinde başlayan ve Evrensekiz’i şantiyeye çeviren 32 kilometrelik Kanalizasyon İnşaatı yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 Belediye Başkanı Halil Abanoz Kanalizasyon inşaatının bitirilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyerek; “1971 yılında Belediye olan Beldemizin o günden bu güne dek en büyük sorunu olan Kanalizasyon Şebekesi İşi’ni, Belediye Başkanı seçildiğim gibi Meclis üyelerimizle birlikte gündeme alarak yapım projesini hazırladık.
19 Ekim 2012 tarihinde 32 kilometrelik Kanalizasyon Şebeke İnşaatı Yapım İşi’ni başlattık. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Belediyelerin en önemli ve en çok zaman alan işi kanalizasyon şebekesi işidir. Bu hizmet hem zaman almakta, hem de yolların bozulmasına sebep olmaktadır ama iş bittiğinde o belde için en kalıcı hizmet olmaktadır.
Kanalizasyon meselesini çözmeden, yol ve çevre düzenlemesi yapılmaz. Yapılırsa da bu hizmet göstermelik olur. Yapılan yol günün birinde Kanalizasyon şebekesi için kazılıp, bozulmak zorunda kaldığında, yapılan yatırım heba olur. Biz Evrensekiz Belediyesi olarak, Meclis üyelerimiz ve teknik ekibimizle Kanalizasyon Şebekesi İşi’ni bitirdiğimiz gibi gönül rahatlığı ile yollarımızı en modern şekilde yapacağız.
Yaptığımız bu yolları da bir daha kazıp bozmak zorunda kalmayacağız. Hedefimiz en kısa zamanda Beldemizi modern bir Kent haline getirerek, Hizmetlerimizle Evrensekiz’i, yüzleri gülen insanların yaşadığı bir belde haline getirmektir” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here