Evrensekiz Merkez Camii’nde Hatim Merasimi yapıldı

17
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ndeki Merkez Camii yaz Kur’an Kursu’nu başarı ile tamamlayan 25 talebe 22 Ağustos 2013 Perşembe günü belde halkının da katılımı……..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ndeki Merkez Camii yaz Kur’an Kursu’nu başarı ile tamamlayan 25 talebe 22 Ağustos 2013 Perşembe günü belde halkının da katılımı ile saat 14.15’te Hatim Merasimi düzenlediler.
Hatim Merasimi Merkez Cami İmam Hatibi Mehmet Yıldız’ın açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra öğrenciler aşırlarını okudular,  fıkıh bilgisi hakkında katılanlara bilgi verdiler, söyleşi yaptılar, ilahiler okudular ve Peygamber Efendimiz hakkında programa katılanlara bilgi verdiler ve çeşitli skeç gösterileri yaptılar.
Öğrencilerin yapmış olduğu duadan sonra Başkanı Halil Abanoz kısa bir konuşma yaptı velilere, öğretmenlere, hocalarına ve öğrencilere teşekkür etti. “Bu tür etkinliklerin devam etmesini diliyorum” diyerek bu tür etkinliklere her zaman yardımcı ve destek olacağını söyledi. Daha sonra öğrencilere almış olduğu hediyeleri verdi. Böyle programların devam etmesini istedi ve hatim programına gelen konuklara belediyenin hazırlatmış olduğu pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.
Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz öğrencilere almış olduğu hediyeleri verdi ve diğer katılımcılar da öğrencilere hediyelerini vermesinin ardından hatim programı tamamlandı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here