Evrensekiz Belediyesi’nin Geleneksel Asker Düğünü yapıldı

9
 
* Evrensekiz Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen asker düğünü Evrensekiz Pazar Yeri’nde Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant, Belediye Meclis Üyeleri, çevre köy, beldelerin ve belde halkının katılımı ile gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Evrensekiz Beldesi’nden askere gidecek olan 1994/2 tertip askerler için 27 Nisan 2014 Pazar günü Evrensekiz Belediyesi tarafından asker düğünü düzenlendi.
Ali Demirkan ve Emre Uludere’nin sunuculuğunu yaptığı gecede; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu topraklar uğrunda gazi ve şehadete ulaşanlar için 1 dakikalık Saygı Duruşu’ndan sonra İstiklal Marşı okundu. 
Evrensekiz’den a 1994/2 tertip olarak askere; Emre Yar, İlhan Ergin, Mehmet Bıçakçı. 1994 doğumlu olup askerliğini tecil ettiren Eray Erez, Gürcan Kocamış, Halim Karakuş, Hüseyin Göktuna, İnanç Aykanat, Kadircan Gündağ, Mert Kaplan, Rıfat Ergül, Umut Nekez, Vedat Metin, Ali Demirkan, Emre Uludere gidecek.
Evrensekiz Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen asker düğünü Evrensekiz Pazar Yeri’nde Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant, Belediye Meclis Üyeleri, çevre köy, beldelerin ve belde halkının katılımı ile gerçekleştirildi.
Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant gecede bir konuşma yaparak, askere gidecek gençlere vatan için başarılı, azimli çalışmalarını ve hayırlısı ile vazifelerini tamamlayıp ailelerine sevdiklerine dönmelerini diledi.
Başkan Nalbant, daha sonra askere gidecek askerlerle birlikte halay çekti ve oynadı. Gece geç saatlere kadar devam etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here