Evrencik Köyü’ne anlamlı bir eser kazandırıldı

17
* Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Evrencik Köyü Meydanı’na yapılan Atatürk Resmi, Büstü ve Şelale”den oluşan eserin açılışı gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Evrencik Köy Meydanı’nda, Köy Meydanları Güzelleştirme Çalışmaları adı altında yapılan  “Atatürk Resmi, Büstü ve Şelale”nin açılış töreni 25 Kasım 2009 Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleştirildi.
Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve Vize Aygaz Bayii Ufuk İlker Bayraktar’ın maddi ve manevi katkıları ile gerçekleştirilen, eserlerin plan ve projesi ile açılış organizasyonunu Cengiz Irgıt yaptı.
Düzenlenen açılış törenine; Vize Kaymakamı Savaş Ünlü, Vize Belediye Başkan Vekili Raşit Andıç, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, Sergen Belediye Başkanı Hasan Kaynar,  Köy Muhtarı Erdinç Eti, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Vize’nin İl Genel Meclis Üyeleri, Vize Belediye Meclis Üyeleri, kurum ve kuruluş temsilcileri, çevre köylerden muhtarlar,, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmalarının yapılmasının ardından, Vize Kaymakamı Savaş Ünlü, Vize Belediye Başkan Vekili Raşit Andıç, Evrencik Köyü Muhtarı Erdinç Eti ve Evrencik İlköğretim Okulu Müdürü Burhan Bulut tarafından Köy Meydanı’na yapılan eserin açılış kurdelesi kesildi.
Açışlı kurdelesinin kesilmesinin ardından projenin ilk aşamasından itibaren yapılan çalışmalar ile köy görüntülerinin yer aldığı slayt sunumu gerçekleştirildi. Vize Kaymakamı Savaş Ünlü, Vize Belediye Başkan Vekili Raşit Andıç, Evrencik Köyü Muhtarı Erdinç Eti, Vize Aygaz Bayii Ufuk İlker Bayraktar ile eseri yapan usta Ahmet Çetin’e vermiş oldukları maddi ve manevi katkılardan dolayı plaket takdim edildi.
Düzenlenen açılış töreni; Evrencik Köyü İlköğretim okulu öğrencileri tarafından Şiirlerin okunması ve Halk Oyunları Gösterileri’nin yapılması ile sona erdi. (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here