Evde bakım hizmetleri etkinleştirilecek

8
* Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı yapıldı. Evde sağlık, evde bakım ve destek hizmetlerinin etkinliğinin artırılması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından sunulan sosyal bakım ve destek hizmetlerinin entegrasyonunun sağlanacağı hizmet modelinin koordinasyonu sağlandı.
HABER MERKEZİ
Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, Kırklareli Valisi Esengül Civelek Başkanlığı’nda 14 Mayıs 2015 Perşembe günü Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Gerçekleşen toplantıda ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında yapılması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesi konularında Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Çiğdem Cerit bilgilendirme sunumu yaptı.
Valilik bünyesinde oluşturulan "Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu" ile evde sağlık, evde bakım ve destek hizmetlerinin etkinliğinin artırılması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından sunulan sosyal bakım ve destek hizmetlerinin entegrasyonunun sağlanacağı hizmet modelinin koordinasyonu sağlanacak.
Kırklareli Valisi Esengül Civelek Başkanlığı’nda gerçekleşen Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı’na; Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Vali Yardımcıları Hikmet Çakmak, Aslı Aynaoğlu Kuzulu, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile Kurum Amirleri katıldı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here