Evciler Köyü’nde “Hayvancılık Projeleri” anlatıldı

18
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi S.S. Evciler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin talebi üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen “Ortaklar Mülkiyetinde Damızlık Sığır Yetiştiriciliği ve Damızlık Koyun Yetiştiriciliği ile Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi”…
HABER MERKEZİ
 Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi S.S. Evciler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin talebi üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen “Ortaklar Mülkiyetinde Damızlık Sığır Yetiştiriciliği ve Damızlık Koyun Yetiştiriciliği ile Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi” kapsamında “Damızlık Koyun Yetiştiriciliği Projesi” hakkında  bilgilendirme yapmak üzere Evciler Köyü Köy Kahvesi’nde 35 kooperatif ortağının katıldığı bir toplantı yapıldı.
Toplantıda Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü’nde görevli Tekniker Bayram Karaca tarafından Bakanlıkça desteklenen ve ortaklar mülkiyetinde uygulanmakta olan Hayvancılık Projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Özellikle kooperatif ortaklarının uygulamak istediği “Damızlık Koyun Yetiştiriciliği Projesi” ile ilgili olarak kooperatif ve proje uygulayacak ortaklarda aranacak şartlar, proje müracaatları, proje öncesi, proje uygulaması, kredilendirme ve kredi geri ödemeleri ile proje sonrası uyulması ve yapılması gereken hususlar ayrıntılı olarak anlatıldı. Ayrıca Kooperatif yönetici ve ortaklarının anlatılan konularla ilgili soruları ve talepleri alınarak, karşılıklı olarak değerlendirmeler yapıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here