Eurodesk Programları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

11
Kırklareli Belediyesi’nin ardından Eurodesk Temas Noktası olan T.C. Kırklareli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü saat 14.00’da başlayan Bilgilendirme Toplantısı’na yaklaşık 20 kişi katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi’nde görevli Ayşe Kevser Kışla Eurodesk Programları’nı anlattı.
Kışla, Eurodesk’in Avrupa’ya açılma konusunda önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Eurodesk, gençlere ve gençlerle çalışan herkese Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi veren bir ağdır. Tüm program ülkelerde kurulmuş olan Eurodesk Türkiye’de Türk Ulusal Ajansı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilmiştir.
Gençler bu program ile yurtiçinde veya yurtdışında çeşitli etkinliklere dahil olabiliyor, projeler yapabiliyor, uluslararası veya yerel projeler hazırlayabiliyor. 
Gençlik Programı’nda tüm gençler için çeşitli fırsatlar bulunmaktadır. Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kuruluşları ve sıradan gruplar proje başvurusu yapabilmektedir.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here