ETSO’DAN Limited şirketlere uyarı

12
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Sicil Memurluğu’na kayıtlı
bulunan Limited şirketlerin en geç 31 Ocak 2011 tarihine kadar
şirketlerdeki son ortak durumunu gösterir belgeyi Edirne Ticaret Sicil
Memurluğu’na ibraz etmeleri gerektiği bildirdi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Nevzat Taşkın, yaptığı yazılı açıklamada, Edirne Ticaret Sicil Memurluğu’nun tabi olduğu Türk Ticaret Kanunu’nun ve Ticaret Sicil Tüzüğü’nün 71. maddesini anımsattı.
Bu maddede ”Limited Şirketlerin Zorunlu Ortaklar Listelerinin takvim yılının ilk ay içinde sicil memuruna verilmesi veya eski listede değişiklik olmadığının aynı ay içinde bildirilmesi durumunda, bildirimde bulunmayan şirket yetkililerinin Ticaret Sicil Memurluğu’na yapacakları tescil ya da belge talepleri alınan mükellefiyetin yerine getirilmesinden sonra karşılanır” dendiğini vurgulayan Taşkın, şunları kaydetti:
”Bu nedenle Edirne Ticaret Sicil Memurluğu’na kayıtlı bulunan limited şirketlerin en geç 31.01.2011 tarihine kadar şirketlerdeki son ortak durumunu gösterir belgeyi Edirne Ticaret Sicil Memurluğu’na ibraz etmeleri gerekmektedir.
Aksi takdirde Ticaret Sicil Memurluğu’nda yapacakları tescil ya da belge talepleri anılan mükellefiyetin yerine getirilmesine kadar yapılmayacaktır.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here