ETB yeni yıla projelerle girecek

14
-ETB Başkanı Öztürk:
-"Şu anda Edirne Ticaret Borsası olarak 4 tane büyük projeye başlamak üzereyiz"
-ETB Başkanı Öztürk:
-"Şu anda Edirne Ticaret Borsası olarak 4 tane büyük projeye başlamak üzereyiz"
Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztük, borsa olarak hazırladıkları projeleri uygulamaya başlayacaklarını belirtti.
Öztürk, , dört büyük proje hazırladıklarını söyledi.
Projeler arasında Türkiye’de ilk olma özelliğinde olan projelerin de yer aldığını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:
Şu anda Edirne Ticaret Borsası olarak 4 tane büyük projeye başlamak üzereyiz. Birincisi mevcut Edirne’de Edirne Depoculuk A.Ş iştirakimizde 30 bin tonluk kapasitemizi 40 bin tona artırılmasıyla ilgili kararımızı aldık. Burada yatırımla ilgili fizibilite çalışmalarımız yapıldı, tekliflerimizi alıp inşaatımıza da başlayıp önümüzdeki harman dönemine yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Diğer kısımdan mevcut alanımızın içinde ilave depolar yapmakla ilgili bir projemiz var. Orada da projeler çalışıldı, fizibilite çalışmaları yapıldı. Mevcut depolarımız 150 metrekarelik zahirecilerimizin kullandığı depolar, bunlar biraz yetersiz kalıyor ve 500 metrekarelik büyük depolar yapmayı hedefliyoruz.13 tane depo yapma hedefimiz var. 
Kısa zaman içinde onu da netleştirip inşaatlarına başlamayı arzu ediyoruz. Ticaret Borsası olarak Edirne Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ile bir projemiz var ve daha önce de bu konuyla ilgili bilgiler vermiştim.O konuda da Edirne’de Türkiye’de ilk olacak Damızlık Hayvan Satış Borsası’nı kurmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda bakanlığa gerekli başvurumuzu yaptık, izinlerin son aşamasına geldi. İzinlerini aldıktan sonra onun da yatırımlarına başlayacağız. O da bölge için çok verimli güzel bir proje olacak. Süloğlu İlçesi’nde bir ticaret merkezinin yapılmasıyla ilgili girişimlerimiz var. Orada da Edirne’deki mevcut uygulamanın daha küçük mikro tipini orada da uygulamayı düşünüyoruz." (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.