Et Reyonu ve kasaplar denetlendi

9
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü 25 Ocak 2011 Salı günü Fevzi Çakmak ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Marketlerdeki Et Reyonları ile Kasapları denetledi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Tarım İl Müdürü Hasan Çebi, Kontrol Şube Müdürü Tümuçin Alptekin ve Veteriner Hekim Evcin Çetin’in yaptığı denetimlerde kasap ve et reyonlarının hijyenik olup olmadığı ile birlikte ithal et ve yerli etlerin fiyat etiketleri kontrol edildi.
Konu ile ilgili kısa bir açıklamada bulunan Müdür Çebi, bu tarz denetimleri sürekli olarak yaptıklarını, bugün kasapları ve et reyonlarını denetlediklerini ifade ederek, vatandaşların mağdur olmaması için ithal etler ile yerli etlerin fiyatlarına baktıklarını, aynı zamanda kasap ve et reyonlarının hijyenik olup olmadığını kontrol ettiklerini ifade etti. Müdür Çebi, yapılan denetimlerde şimdilik sakıncalı bir durumun gözlenmediğini belirterek denetimleri sıklaştıracaklarını söyledi.
Müdür Çebi, denetlemek için girdiği kasaplara hal hatır sorarak satışların ne durumda olduğunu sordu. Kasaplarda Müdür Çebi’ye fiyatların normal seviyelere geldiğini, ancak satışların bekledikleri gibi olmadığını belirtti.
(cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.