“ET” bir tek kasaplarda ucuz

14
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) 09 Haziran 2010 Çarşamba günü saat 17.00’de Olağanüstü toplandı.


HABER MERKEZİ
Meclis Başkanı Mehmet Sağ’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının gündemini ilimizdeki Et Satış Fiyatları oluşturdu.
KTSO tarafında yapılan toplantıda alınan karar sonucu ilimizde satışı yapılan etlerde 2 TL’lik bir fiyat düşüşüne karar verildiğiydi.
Buna göre 10 Haziran 2010 Perşembe gününden itibaren; daha evvelden 24 TL’ye satılan Kıymanın fiyatı 22 TL’ye, 26 TL’ye satılan Kemiksiz Etin fiyatı 24 TL’ye, 28 TL’ye satılan Izgaralıkların fiyatı 26 TL’ye indirilirken, Kuzu Eti’nin satış fiyatını serbest bırakıldığı açıklanmıştı. İthal etin giriş fiyatlarına göre, ilimizde satışı yapılacak olan etlerdeki fiyatlar da önümüzdeki günlerde tekrardan ele alınabileceği belirtilmişti.
Alınan karar sonucu yapılan araştırmalara göre fiyatların bir tek kasaplarda geçerli olduğu, kasaplar haricinde et satışı yapan şarküterilerde ve Alış Veriş Merkezlerinde (AVM) geçerli olmadığı belirlendi.
Yapılan fiyat araştırmalarında Et Şarküterilerinde ve AVM’lerde; Kemiksiz Et 26-28 TL, Izgaralık et 25-30 TL arası ve Kıyma 24-26 TL arasında değişim sirkülasyonu içinde satışa sunuluyor. (ue)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here