Esnaf’tan Bin kişilik iftar

3
* Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde hizmet eden Demirköy Hotel’in sahipleri Erdal ve Erdoğan Koca kardeşler 19 Mayıs Sedat Özgül Parkı’nda iftar verdiler.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde hizmet eden Erdal ve Erdoğan Koca kardeşlerin verdiği 1000 kişilik hazırlanan İftar Yemeği’ne Demirköy halkı büyük ilgi gösterdi. İftar programı Kuran-ı Kerim okunması ile başladı, dualar ile sona erdi. İftara Demirköy Kaymakam’ı Musa Aydemir, Demirköy Emniyet mensupları, mülki amirler, muhtarlar ve birçok misafir katıldı.
Her yıl Ramazan iftar yemeğini gerçekleştirdiklerini belirten Demirköy Hotel Restaurant sahiplerinden Erdal Koca; “İftarımızı geleneksel olarak her yıl yapıyoruz. 11 ayın sultanı Ramazan ayı sevginin, saygının, bolluğun, bereketin, dayanışmanın ve hoşgörünün artarak pekiştiği, insani ilişkilerinin güçlendiği bir aydır. Bu mübarek günler vesilesiyle, yoksulları, kimsesizleri ve darda olanları hatırlamak toplum olabilmenin en önemli özelliklerinden birisidir. Biz de Erdal ve Erdoğan Koca kardeşler olarak ekmeğimizi kazandığımız Demirköy halkımıza her yıl iftar yemeği veriyoruz. Halkımızın davetimize gelmesi bizi çok sevindiriyor. Bu yıl da geleneksel olarak verdiğimiz yemeğimiz çok güzel ve bereketli geçti. Katılan herkesten Allah razı olsun. İnşallah ilerdeki Ramazanlarda da bu geleneğimizi devam ettireceğiz” dedi.
* Yemek bahane, birliktelik şahane
Ramazan Ayı’nın birlik, beraberlik ve bereketin simgesi olduğunu belirten Demirköy’lüler; “Fakir zengin herkesin evinde bir kap yemek muhakkak kaynar ancak özellikle Ramazan ayında hep birlikte yemek yemenin tadı bir başka olur. Yemek bahane, birlikteliğimiz şahane. Bu birlik ve beraberliğimizin oluşmasına, Ramazanda hep birlikte iftar açmamıza vesile olan Erdal ve Erdoğan Koca kardeşlere teşekkür ediyoruz” dediler. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.