Esnaf Kapalı Pazaryeri istiyor

9
Cumartesi Pazarı’nda tezgah açan pazarcı esnafı soğuk havaya rağmen tezgahlarının başında durdu.

HABER MERKEZİ
 18 Aralık 2010 Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde pazaryerine gelen esnaflar dondurucu soğuk havaya rağmen tezgahlarını açtılar.
Kapalı Pazaryeri eksikliğinin en çok kış aylarında hissettiğini belirten pazarcı esnafı; “Kapalı Pazaryerimiz olsaydı beklide şimdi bulunduğumuz durumda olmazdık. Babaeski İlçemizde bile Kapalı Pazaryeri var ama Kırklareli İl olmasına rağmen Kapalı Pazaryeri yok bu çok acı verici bir tabloyu göz önüne koyuyor.” şeklinde konuştular.
Cumartesi Pazarında Domates kilosu 2 TL’den, mandalina kilosu 1 TL’den, Turp kilosu 1.50 TL’den, patlıcan kilosu 1.50 TL’den, Salatalık Badem kilosu 1.50 TL’den, Havuç kilosu 1.50 TL’den Ispanak kilosu 2 TL’den satıldı.
* Kullanılmış eşyalar pazarda satışa çıktı
Raif Altıkarış isimli bir vatandaş kullanılmış ve birazda tarihi değeri olan eski eşyaları Cumartesi pazarında satışa çıkardı. Bu tarzda eşyaların çok sayıda meraklısı olduğunu belirten Altıkarış, işlerinin durgun olmasına rağmen tezgah açarak ekmek parası kazandığını belirtti.
* Soğuklarla birlikte yün satışları arttı
Soğukların gelmesi ile birlikte artık kalın giyecekler giyerek soğuk havanın sağlığımızı bozmasını önlemeye çalışıyoruz. Bu yüzden özellikle yünden yapılmış kazak ve benzeri giysiler için kullanılan rengarenk yünler pazar tezgahlarında yerini aldı. Bununla birlikte yünden yapılan hazır şapkalarda rağbet gören ürünler arasında bulunuyor. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.