“Esnaf Belediye’nin hizmetlerinden dertli”

19
* Esnafları ziyaret ederek dert ve şikayetlerini dinleyen AK Parti
Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam; “Kırklareli’de esnaf
belediye hizmetlerinden dert yanıyor. Belediye maalesef Arıtma Tesisi
yerine, Heykel ve Kule yapıyor” dedi.

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, rutin olarak yaptığı esnaf ziyaretlerinden birini daha 08 Ocak 2011 Cumartesi günü gerçekleştirdi.
Milletvekili Sarıçam’a; İl Başkan Yardımcıları Şeref Sağlık, Muhammed Küçük, İl Yönetium Kurumlu Üyeleri Sebahat Özcan, Ersin Kırmızıtaş, Merkez İlçe Başkanı  Hamit Orakçı, Merkez İlzçe Başkan Yardımcısı M. Sadık Kınık, Müjdat Savaş, Abdullah Sarı, Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Şükriye Mert, Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Sema Bingül ve İnece Belde Başkanı Baki Bingül eşlik etti.
İstiklal Caddesi, Fevzi Çakmak Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi ve Karaumur Caddesi güzergâhındaki esnafı gezen Milletvekili Sarıçam, gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri ile il2giili olarak şunları kaydetti:
“Esnaf gezilerimizi Kırklareli’ne geldikçe gerçekleştiriyoruz. Bunlar bizim rutin gezilerimiz. Vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını dinliyoruz.
Özellikle esnaf arkadaşlarımızı ziyaret etme amacımız, istekleri beklentileri nelerdir. Devletin Kırklareli’ne yapması gereken yatırımlar nelerdir anlamında sorularımız oluyor. Ama esnaf daha çok Belediye hizmetlerinden bazı sıkıntıları olduğunu dile getiriyorlar.
Belediye başka parti ve bizim idaremiz dışında olduğu için çok fazla yardımcı olamıyoruz. Ben her zaman şunu söylüyorum, Neye ihtiyacınız varsa söyleyin yapalım. Gerçekten paramız var, projelerimiz var yapabilecek gücümüz var, yapıyoruz da. Yeter ki vatandaşımız istesin bizde yapalım.
Esnafımız kendisinin ötesinde Belediyecilik hizmetleri konusunda geçen yılda, bu yılda aynı konuları konuşuyor, dert yanıyor. Son 5 yıldır Kırklareli’de her yıl 5 ay gibi bir sürede insanlarımızın içtiği su kalitesi maalesef hayvana versen içilmeyecek kalite de bir su.
Su konusunda yapılması gereken işler var, biz 4 yıldır diyoruz ki paranız yoksa gelin İller Bankası’ndan size kredi çekelim, kötü suyu ortadan kaldıracak yeni bir arıtma sistemi kuralım. Ama bu konuda adım atılmıyor.
Maalesef arıtma tesisi yerine heykel ve kule yapılıyor. Belki bundan da memnun olan insanlar vardır bunlarında yapılması gerekiyor ama herkesin kullanmak zorunda olduğu su sorunu var.  Nasıl olsa seçiliyoruz mantığından kurtulmaları gerekiyor.
Bulaşık, çamaşır ve tuvalette kullanılmaya tiksinildiği kalitesiz su sorunu için hiç bir adım atılması gerekiyor. Benim Belediye adına kredi çekme ve tesis yaptırma gibi ne bir yetkim vardır nede hakkım vardır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here