Eskiyen pencereler yenileniyor

8
İnece İlköğretim Okulu’nun eskiyen ve sıkıntı veren pencereleri Vali Yaman’ın talimatı ile yenileniyor.
HABER MERKEZİ
Hayırsever işadamı Hakkı Tatoğlu tarafından 1986 yılında yaptırılan 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin eğitim ve öğretim gördüğü İnece İlköğretim Okulu 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılına hazırlanıyor. 15 yıllık okulun ana binasında uzun zamandır sıkıntısı çekilen eski pencereler yeni eğitim öğretim yılı öncesinde yenileri ile değiştiriliyor.
Yapılan çalışma ile ilgili açıklama yapan İnece İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Bayraktar, okul binasındaki mevcut pencerelerin kötü bir görüntü ortaya koymak ile birlikte yıpranmasından ötürü eğitim öğretim döneminin sürdüğü kış aylarında sıkıntı verdiğini, bu nedenle değiştirilmesi gerektiğini ifade etti. Yaşar Bayraktar, yenin eğitim öğretim yılı öncesinde tadilata alınan okulun eskiyen tahta pencerelerinin yerinden sökülerek yerine yeni Isıcamlı PVC pencerelerin takıldığını belirtti.
“Okul 2 binadan oluşuyor. Tadilat olan binada 23 adet tahta pencere yerinden sökülerek yenileri ile değiştiriliyor. Tadilat gören binada 4 derslik, 1 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Öğretmen Odası, 1 Tuvalet, 1 Spor Malzemeleri Odası, 1 Beden Eğitimi Öğretmeni Odası bulunuyor.” şeklinde konuşan Yaşar Bayraktar, okul öğrencilerin Merkezi Taşıma Sistemi ile okula gelerek öğrenim gördüklerini ifade etti.
Yapılan tadilat kapsamında okulun kalorifer tesisatının bakıma alındığını belirten Yaşar Bayraktar, çatı onarımı ve bakımı yapıldığını, mevcut olan okul bahçesi duvarının devamının yapılarak okul bahçesinin duvarının da yakın zamanda tamamlanacağını söyledi. Yaşar Bayraktar, yeni eğitim öğretim yılında okullarında öğretmen açısından sıkıntı bulunmadığını ifade etti.
*Valimize sonsuz teşekkür ediyorum
Yaşar Bayraktar, okulun eğitim ve öğretim açısından yeni bir düzenleme yapılması konusunda yardımlarını esirgemeyenlere teşekkürlerini belirterek şunları kaydetti;
“Yaklaşık üç ay önce Kırklareli Valimiz Sayın Mustafa Yaman ile görüştüm. Kendisine okulumuzun eksiklerini anlattım. Her anne, baba gibi okul aile birliği yönetimi olarak bizlerde çocuklarımızın iyi bir ortamda eğitim almalarını istiyoruz. Sayın valimiz sağ olsun bizleri kırmayarak eksiklerimizin giderilmesine bizlere yardımcı oldu. Sayın valimize bizlere göstermiş olduğu destekten ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
İnece İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Şerife Yılmam, Bilge Vardar, Nesibe Özdamar, okulun tüm ihtiyaçlarında okula destek oluyorlar. Okulumuzu güzelleştirmek ve iyi bir eğitim ortamı oluşturmak için hep beraber organize işler yapıyoruz. Gereken yerlere gerekli girişimlerde bulunuyoruz.
Okulumuz adına yapılan tüm çalışmalarda bizlere yardımcı olarak bizlere destek veren başta Kırklareli Valisi Sayın Mustafa Yaman olmak üzere Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz İbrahim Korkmaz’a İnece Belediye Başkanımız İlyas Yılmam’a, Okulumuz Müdürü ve aynı zamanda İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Beyhan Turfan’a okul aile birliği yönetimi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı zamanda AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’dan okulumuzun yenilenmesi konusunda yardım ve destek bekliyoruz.”
2011-2012 Eğitim Öğretim yılında okul olarak Fen Lisesi ve önde gelen birçok liseye başarılı öğrenci göndermek istediklerini belirten Yaşar Bayraktar, okul aile birliği yönetimi ve öğrenci velileri ile birlikte öğrencilerin başarılarının artması için bir çok çalışma yapmayı planladıklarını söyledi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here