“Eski Sanayi yağmurdan etkilenmeyecek”

19
Kırklareli Eski Sanayi Sitesi’nde yağan yağmurlardan etkilenen dükkanlar için çalışma başlatıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Eski Sanayi Sitesi’nde yağan yağmurlardan etkilenen dükkanlar için çalışma başlatıldı.
Yoğun yağışlardan etkilenen dükkânları için Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu ile görüşen sanayi esnafının sorunları çözüme kavuşuyor.
Sanayi esnafının şikâyetlerini dinleyen ve ilgili birimlere talimat veren Kesimoğlu, çalışmaların ivedilikle başlatıldığını açıkladı.
Kesimoğlu, eski sanayi sitesi 1. Blok’ta yaşanan sorunla ilgili olarak çalışma başlattıklarını belirterek, esnafın kısa zaman içerisinde yapılacak çalışma ile artık yağmur yağışlarından etkilenmeyeceklerini söyledi.
Kesimoğlu; “Mülkiyeti belediyemize ait eski sanayi sitemiz ile ilgili, sanayi dükkân çatılarında yaşanan sorunu çözmek için çalışmalarımıza başladık. Sanayi esnaflarımızla görüşerek sıkıntılarını dinledik neler yapabiliriz üzerinde çalıştık. İlk etapta dükkânların üzerinde bulunan görüntü kirliliğini ortadan kaldıracağız. Ardından, dükkânların üzerine su yalıtımlı beton atacağız. Bu işlemden sonra sanayi dükkânlarımız artık yağan yağmurdan etkilenmeyecekler. Bu çalışmamız yaklaşık 2 bin 500 m2’lik bir çatı alanını kapsayacak. Şuan arkadaşlarımız ihale hazırlama aşamasında çalışıyor. İhale tamamlanması ile birlikte yapacağımız çalışma ile bu sorunu da çözeceğiz” dedi. (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here