Eski Sanayi Sitesi Esnafı seslerinin duyulmasını bekliyor

6
Kırklareli’nin merkezinde bulunan Eski Sanayisi Esnafı işlerin yoğunluğundan bir hayli memnun.

 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin merkezinde bulunan Eski Sanayisi Esnafı işlerin yoğunluğundan bir hayli memnun. Her yerde her şekilde hummalı bir çalışma göze çarpıyor. Yaz ayının gelmesi ile birlikte özelikle çiftçilere hitap eden dükkânların önünde sanayide kuyruklar oluştuğu gözlerden kaçmıyor. Özelliklede Oto yıkamacılarının önü Kırklareli’nin hemen hemen her yerinde ol yapım çalışması olduğu için daha yoğun olduğu gözlemleniyor.
Durum özetle bundan ibaret bu duruma iş yeri sahipleri düşüncelerini şu şekilde dile getiriyorlar
“Hizmet sektöründe çalışıyoruz Vatandaşımıza hızlı bir şekilde hizmet vermeye için uğraş veriyoruz. Bu sene işler biraz daha yoğun gibi. Bizim buradaki tek dezavantajımız büyük araçlar geldiğinde çalışma alanları dar olduğunda trafiği engelleniyor. Vatandaşımızın da bundan şikâyetçi olduğunu biliyoruz ama şu durumda yapacak bir şey yok gibi. Zamanında bu şekilde planlamışlar ne desek boş yeniden yıkıp inşa etmek gerekiyor o yüzden biraz zor. Yolların durumu sadece vatandaşı değil biz sanayi esnafını da zorluyor. Bakın buradaki yolların durumunu da görüyorsunuz. Yağmur, çamur, güneş demeden hizmet etmeye çalışıyoruz. ”dediler.
Vatandaş tek şikâyeti ise verilen hizmetten yana değil aksine hizmeti iyi şekilde aldıklarından memnunlar ancak sanayi içerisinde geçiş alanlarının dar oluşu ve bir çok yerde çukur ve tümseklerin oluşmasından şikayetçi ve şikayetlerini şu şekilde sıralıyorlar;
“Burası bir hizmet sahası adeta bacasız bir fabrika.  Ancak buraya hiçbir zaman önem verilmedi. Bura gelen vatandaşın işi zor. Zaten aracının bir sıkıntısı için gelenin masrafı gideceği yere kadar ikiye katlanır. İsteğimiz biraz düzenleme yapılsın. En azından giriş çıkış yerleri kontrol edilsin ve araç geçişlerini engellememesi için bir şeyler yapılsın istiyoruz. Bunları bir vatandaş olarak istemekte hakkımızdır diye düşünüyoruz.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here