Eski binalar tehlike saçıyor

11
 Kırklareli merkez ilçenin özellikle Yayla Mahallesi başta olmak üzere bir çok yerinde bulunan yıkılmaya yüz tutmuş eski yapılar tehlike saçıyor.

*HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede Yayla Mahallesi başta olmak üzere bir çok yerde bulunan yıkılmaya yüz tutan eski ve tarihi binalar her geçen gün vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor.
Bakımsızlıktan yarısı yıkılan binalar her geçen gün yağan yağmur, kar ve esen sert rüzgarlar dolayısıyla yok olurken, etrafında yaşayanlara da tehlike saçıyorlar. Çevresinde böyle binalar bulunan mahalle sakinleri;  
“Kırklareli’de bu türden çok sayıda bina bulunuyor. Özellikle de şehrimizin ilk yerleşim yeri olan Yayla Mahallesi’nde bu tür binalara daha da sık rastlanıyor. Kimi binalar sahiplerinin girişimi devletimizin desteği ile restore edilerek çok güzel hale getirildi. Diğre yıkılmaya yüz tutan eski binaların sahipleri de kendilerine ait olan bu binaları ya yıktırsınlar ya da devletin desteği ile restore ederek kullanılır hale getirsinlir.
Her gün tedirginlik içerisinde bu tür binaların yanından geçmeye korkuyoruz. Çocuklarımız okullarına giderken mecburen bu güzergahları kullanıyorlar. Her an tedirginlik içerisinde yaşıyoruz. Yağmur, kar yağdıkça, rüzgar estikçe bu binalardan parçalar kopup aşağılara düşüyor.
Yetkililerden şehrimizde bulunan bu tip binaları tespit ederek, sahipleri ile temasa geçip ya bunları yıktırmalarını yada restore ettirmelerini temin etmesini istiuyoruz. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here