Eski Bakan İsmet Sezgin otel açılışı için Demirköy’de

13
TBMM’de uzun yıllar Milletvekilliği yapan, TBMM eski Başkanı ve eski Bakanlardan İsmet Sezgin Çetinler Otel’in açılışı için 22 Ağustos 2013 Perşembe günü saat……
HABER MERKEZİ
TBMM’de uzun yıllar Milletvekilliği yapan, TBMM eski Başkanı ve eski Bakanlardan İsmet Sezgin Çetinler Otel’in açılışı için 22 Ağustos 2013 Perşembe günü saat 18.30’da Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne geldi. 
Cumhuriyet Meydanı’ndaki parkta vatandaşlarla buluştu. Daha önce 1986-2011 yıllarında Demirköy’ü ziyaret etmiş olan eski Bakan Sezgin, Demirköy hakkında bilgi aldıktan sonra vatandaşlarla sohbet etti. İsmet Sezgin Vatandaşa sıcak davranışlarıyla dikkat çekti.
Demirköy’e gelirken kesilen ağaçlara üzüldüğünü belirten Sezgin, orman ve orman köylüsünün Türkiye’nin geleceğini belirleyeceğini söyleyerek; “Türkiye’yi kurtaracak olan orman köylüsüdür” dedi.
Sorumuz üzerine, hükümet yetkililerinin basında yaptıkları açıklamalar ile icraatlarının birbirini tutmadığını belirten Sezgin bunun halk ve ülkemiz için doğru bir politika olmadığını ve ülkeye zarar getireceğini belirtti. Silivri’de mahkemece verilen müebbet hapis cezalarını değerlendiren Sezgin hukukun ayaklar altına alındığını, ülkede demokrasinin çok zor durumda olduğunu, din ile siyasetin birbirine karıştırılmasının bir demokrasi cinayeti olduğunu, bunları birbirinden ayırmak gerektiğine inandığı söyledi.
Daha sonra Çetinler otele geçen Sezgin kısa bir dinlenme süresinden sonra otelde yöresel yemeklerle akşam yemeğini yedi. Sezgin yapılacak olan otel açılışından sonra Demirköy’den ayrılacağını ve Demirköy’ü gerek doğasıyla gerek insanlarıyla çok beğendiğini ve yeniden ziyaret etmek istediğini belirtti. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here