Eşinin öldürdüğü Nejla Nalan Kaplan toprağa verildi

23
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde eşi tarafından yol ortasında bıçaklanarak öldürülen Nejla Nalan Kaplan’ın (42) cenazesi toprağa verildi.
HABER MERKEZİ
 
Çorlu’da, tartıştığı eşi tarafından öldürülen Kaplan’ın cenazesi, Türkgücü Köyü’ne getirildi. Köy camisinde kılınan ikindi namazının ardından Kaplan’ın cenazesi köy mezarlığında defnedildi. Cenaze namazı kılındığı sırada Kaplan’ın akrabaları ve arkadaşları sinir krizi geçirdi. 
Kaplan’ın yanında çalıştığı Derya Cengiz, cenaze namazı sonrası yaptığı açıklamada, çiftin bir süreden beri aralarının iyi olmadığını ifade ederek, Kaplan’ın 6 ay önce evlendiği ikinci eşiyle zaman zaman telefonda tartıştığını söyledi. Cengiz, şunları söyledi: 
”Ben de birkaç defa tartışmalarına şahit oldum. Nejla Nalan Kaplan da bana her gün gelip ev işlerinde yardımcı oluyor ve hayatını kazanıyordu. Hatta son 15 gündür eve gitmiyor ve eşiyle arası bozuk olduğu için bende kalıyordu. Nejla hanım boşanmak istiyor, ancak cinayeti işleyen eşi Necip Kaplan, Nejla hanımı boşamak istemiyordu. Ben de birkaç gün önce Necip Kaplan’a kendi cep telefonumdan mesaj atarak Nejla hanımı sıkıştırmamasını istedim ve daha ileriye giderse cumhuriyet savcılığına müracaat edeceğimi ifade ettim.” 
İsmini vermek istemeyen Kaplan’ın bir akrabası da Kaplan’ın yaklaşık 6 ay önce çevresindekiler tarafından tanıştırıldığı Necip Kaplan’la evlendirildiğini, kısa bir süre sonra da evliliklerinde sorunların yaşanmaya başladığını dile getirdi. 
Öte yandan, Nejla Nalan Kaplan’ın, ilk eşinden ilköğretimde okuyan iki kız çocuğunun olduğu öğrenildi. 
Zanlı Necip Kaplan (52), çıkarıldığı mahkemece kasten adam öldürmek suçundan tutuklandı. 
Tekirdağ Çorlu’daki Nusratiye Mahallesi Aşık Veysel Caddesi’nde yürüyen Nejla Nalan Kaplan, 20 gündür ayrı yaşadığı 6 aylık eşi Necip Kaplan ile karşılaşmış, henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışan çift bir süre sonra kavga etmeye başlamıştı. 
Bu sırada Necip Kaplan, eşini karnından ve boynundan bıçaklayarak olay yerinden uzaklaşmıştı. Nejla Nalan Kaptan, ambulansla hastaneye kaldırılmış, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here