Eser; “Yaz sezonunda 135,5 kilometre asfaltlama yapacağız”

1
* Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, havaların yağışlı gitmesi dolayısıyla asfaltlama sezonunun başlamasının geciktiğini belirterek; “Havalar düzelir düzelmez çalışmalarımız başlayacak. Bu çalışmalar kapsamında 135,5 kilometre asfaltlama yapmayı planlıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreter Ziya Eser, Haziran Ayı ortasının gelmesine rağmen yağışların dinmemesi sebebiyle bu yılki Yaz Sezonu Asfalt Kaplama Çalışmaları’nın başlamasında gecikme olduğunu belirtti.
Havaların düzelmesi ile başlatılacak olan 2014 Yaz Sezonu Asfalt Kaplama Çalışmaları kapsamında 135,5 kilometre yolda asfalt kaplama planladıklarını belirten Eser, yama, bakım-onarım çalışmalarının ise yılın her döneminde devam ettiğini belirterek şunları kaydetti:
“Yağışların sürekli devem etmiş olması, bizim yaz sezonu asfalt çalışmalarını başlatmamızı biraz geciktirdi. Her türlü hazırlıklarımız tamamlandı, hava şartlarında dikkate alarak biraz gecikmiş olmakla birlikte önümüzdeki günlerde Vali beyden alacağımız randevu ile birlikte yaz sezonu açılış programını gerçekleştireceğiz ve asfalt kaplama çalışmalarını başlatmış olacağız. Asfalt kaplama çalışmalarının ön hazırlıkları, alt yapı işlemleri başlatıldı, onlarla ilgili çalışmalar yapıldı. Şuan sezonun açılışı için hava şartlarını biraz dikkate almak zorundayız. Bu sene bahar aylarının sürekli yağışlı geçmesi bizim işimizi bir kat daha artırdı. Yollarımızda bozulmalar daha fazla oldu, buda şunu gerektiriyor asfalt kaplama çalışmalarının yanında onarım çalışmalarının da arttığı anlamına geliyor. Bu yaz sıkı bir sezon geçireceğiz demektir. Sürekli sizlerinde bildiğiniz gibi ben alana çıkarak yollarımızı ve ihtiyaçlarımızı, meydana gelen yeni onarım ihtiyaçlarını yerinde tespit etme gayreti içersindeyim. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO)  ile bir anlaşma sağlandı. Bu konuda her konuda olduğu gibi İlimiz Valisi Sayın Mustafa Yaman’ın İlimize ve İl Özel İdaresine katkıları şükranla yar edilmektedir, kendilerine şükran borçluyuz.  Valimizin diyalog ve gayretleri ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) bu sene üçüncü senesi, yine kabul edildi. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile yaptığımız sözleşme, KÖYDES ve İl Özel İdaresi bu yıl toplam 135,5 kilometre asfalt kaplama çalışması planladık. Ayrıca yama çalışmaları, bakım onarım çalışmaları. Menfez be benzeri sanat yapıları ile ilgili çalışmalar bunun dışındadır. Onlarda ihtiyaca göre sürekli güncellenerek ve sürekli olarak yapılmaktadır. Bu yaz ayında artı olarak tarla yollarından talepler geldi, imkânlarımız ölçüsünde tarla yollarında müdahale edilir, glayderle bakım çalışmaları yapmaktayız. Köy içi yollarındaki çalışmalarımız devam etmektedir.” (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here