Eser; “Maneviyatımıza sahip çıkalım”

18
Kırklareli Özel İdare Toplantı Salonu’nda İl özel idaresi çalışanları ile kurum ve kısım amirleri bayramlaştı. Bayramlaşmaya Kırklareli İl Özel idaresi genel sekreteri Ziya Eser katılım gösterdi.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Özel İdare Toplantı Salonu’nda İl özel idaresi çalışanları ile kurum ve kısım amirleri bayramlaştı. Bayramlaşmaya Kırklareli İl Özel idaresi genel sekreteri Ziya Eser katılım gösterdi.
Çalışanlar tek tek bayramlaşan Kırklareli İl Özel İdaresi Genel sekreteri Ziya Eser yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Hepinizin geçmiş bayramınızı kutluyorum. Rahmeti ve bereketi bol olan bir ayı geride bırakmış bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca yaşadığımız güzellikleri ve davranışları devam ettirmemiz gerekiyor. Yardımlaşmayı ve hoşgörünün en üst seviyelere çıktığı ramazan ayı sonrasında hiç bir şey değişmemiş gibi devam ettirmeliyiz. Zaten süre gelen davranışların devam ettiremediğimiz için birçok yerde savaş ve huzursuzluk hakim olunuyor. Maneviyattan uzaklaşmamak gerekiyor. Menfaatleri uğruna birçok toplum ve kişiler haksızlık yapmaya başlıyor ve haksızlığa başkaldıranda olunca istenmeyen görüntüler ortaya çıkıyor. Bunlara aza indirmenin tek yolu maneviyatımızın sağlam tutmak ve değerlerimize sahip çıkmak. Özellikle bayramların amacı insan gönlüne hitap etmek ve o dokunuşu sağlamak. Bunları yapmayan ve yapamayan kişiler hem huzursuz olur hem de huzursuzluk yaratır. Yapan kişiler ise tam tersine hem başarılı olur hem de huzurlu olur. Her şekilde sabırlı olmayı öğrenmeliyiz.
Kurum olarak yükümüz ağır. Özellikle bayram zamanları yaşanan kazalara dikkat çekmek istiyorum. Keşke kazalar olmasa diyebilmek istiyorum ama maalesef önüne bir türlü geçilemiyor. Bizler kurum olarak birçok şeyden sorumluyuz. Özellikle yapılan yolların büyük bir bölümünün sorumluluğu bizlerde. Bizler işlerimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız. Biz kendi sorumluluğumuzu bilelim ve işimizi iyi yapalım ve yaptıralım.” (Serkan Koçtürk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here