Eser; “Hijyenik temizlik bizim olmazsa olmazlarımızdan”

14
Eser; “Hijyenik temizlik bizim olmazsa olmazlarımızdan”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda eğitim ve öğretime bir gün ara vermesi ile domuz gribine karşı önlem almak amacıyla başlatılan dezenfekte çalışmaları başladı. Alınan bilgiye göre, Kırklareli genelinde 129 ilköğretim ve 40 ortaöğretim okulunda sabah itibariyle dezenfekte çalışmaları başladı. Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser, Fahri Kasap Ilköğretim Okulu ve Anadolu Kız Meslek Lisesinde yaptığı denetimlerde, ”Hijyenik temizlik bizim olmazsa olmazlarımızdandır” dedi.

Çamaşır suyu ile yapılan dezenfekte çalışmalarının 15 günde bir yapılacağını belirten Eser, dezenfekte çalışmalarının eldiven ve ağız maskesi takarak yapıldığını belirtti. Dezenfekte çalışmalarının hijyen kurallara uygun yapılmasının çok önemli olduğunu belirten Eser, şöyle dedi:

”Okullarımızda bodrum katı bölümlerini unutmamak lazım. Bir de dezenfekte olayını alışkanlık haline getireceğiz, haftada bir on beş günde bir dezenfekte çalışması yapacağız. Bundan sonrada periyodik olarak dezenfekte çalışmalarını sürdüreceğiz. Okullarımızda kapı kolları,lavabolar, camlar, sıralar, sandalyeler ve yerler başta olmak üzere askılar ve prizler de temizleniyor.” Eser, okullarda domuz gribine karşı elleri kurulamak için kağıt havluların kullanılmasının da gerektiğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here