Eser, engelli çalışanlarla bir araya geldi

11
* Eser; “Gerek kurumumuzda gerekse diğer kurumlarda engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılık her geçen gün artıyor” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli personel ile bir araya geldi.
Genel Sekreter Eser, 16 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da Kırklareli İl Özel İdaresi toplantı salonunda engelli personel ile bir araya gelerek, engeli personelin sıkıntılarını dinledi.
Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında engelli vatandaşların önünde olan engellerin kaldırılmasını isteyen Eser, son yıllarda engelli vatandaşlara gösterilen hassasiyetin arttığını söyledi.
Eser burada yaptığı konuşmasında şunları ifade etti;
“10-16 Mayıs tarihleri engelliler haftası olarak değerlendiriliyor. Hafta kapsamında sizlerle bir araya gelmek istedim. Engelliler haftasındaki etkinlikler yada kutlamaların en önemli özelliği engelli vatandaşlarımızın önünde engel bırakmamak olması gerekiyor.
Sizlerle birlikte görev yapıyoruz. Gerek kurumumuzda gerekse diğer kurumlarda engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılık her geçen gün artıyor. Bunlardan çok memnunuz. Özellikle yerel yönetimlerde belediyeler, özel idareler ve tüm kamu kurumları artık çalışma imkanlarını, hatta yaşam şartlarını engellilerimizi dikkate alarak onlara uygun şekilde yapılıyor. Bu hassasiyet Türkiye’de son yıllarda artarak devam ediyor. Hiçbir kurumda engelli vatandaşlarımızın önünde hiçbir engelin kalmamasını istiyoruz.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here