“Ermeni Yalanı” anlatıldı

9
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan, Ötüken Fikir ve Sanat Kulübü, Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Komisyon Başkanlığı’nın 18 Mayıs 2015 Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde düzenlediği, “100. Yılında Ermeni Yalanı”…
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan, Ötüken Fikir ve Sanat Kulübü, Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Komisyon Başkanlığı’nın 18 Mayıs 2015 Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde düzenlediği, “100. Yılında Ermeni Yalanı” Konferansı’na katıldı. 
Konferans Saygı Duruşu ve istiklal Marşı ile başladı. Ötüşken Fikir ve Sanat Kulübü Kırklareli Üniversite Komisyon Başkanı Halil İbrahim Yaşar Konferansın açılış konuşmasını yaptı. Açılış konuşması sonrası konferansa geçildi.
* “Hocalı, insanlığın faciasıdır”
Konferansta Dr. Oğan, dünya basınında Hocalı’da yaşananların nasıl anlatıldığını katılımcılarla paylaştı. Oğan konuşmasında şunları kaydetti; “Hocalı, insanlığın faciasıdır. Oradaki insanların günahı yoktu, suçu yoktu. Sadece ve sadece Türk oldukları için öldürüldüler” dedi.
Oğan, “Hocalı için birçok yerde imza kampanyaları düzenleniyor. Adalet yerini bulsun diye yapılan kampanyaları basacak zihniyetin olduğunu unutmamamız lazım. Karabağ’da okunan Son Ezan’a vurgu yapan Oğan, bizim kimseyle alıp veremediğimiz yok, bizim tek isteğimiz ‘Bayrak inmesin, ezan susmasındır.” 
 “Tarihi tarihçilere bırakalım” diye devam eden Oğan; “Hocalı’da yaşananlar tarihi bir olay değil, bizim yaşadığımız dönemlerde yaşanmıştır. Siyasi hedeflerle girişilen bu olayları siyasetçilerin çözmesi gerekir” dedi.
* Kırım’ın 71. Yıldönümü
Kırım’da yaşanılan katliamın yıldönümü olması ile konferansta Oğan, Kırım Türkleri’ne yapılanda bir soy kırımdır diyerek; “Kırım Türkleri 71 yıl önce tren vagonlarına doldurularak yurtlarından kovuldu ve vagonlarda binlerce insan hayatını kaybetti. Asıl soykırım budur. Rusya Ermeni Soykırımı’dır diyor. O zaman kendileri de Kırım Türkleri’ne yaptıkları bu katliamı kabul etsin” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here