“Ermeni Tehciri 100. Yılı”nda Üsküp’te masaya yatırıldı

7
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde  “Ermeni Tehciri 100. Yılında” isimli konferans gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde  “Ermeni Tehciri 100. Yılında” isimli konferans gerçekleştirildi.
Üsküp Belediyesi ve Ensar Vakfı Kırklareli Şubesi ortak düzenlediği  “Ermeni Tehciri 100. Yılında” isimli konferans Kültür Evi’nde yapıldı. Konferansa konuşmacı olarak Kırklareli Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Raşit Gündoğdu katıldı. 
Programın açılışı Cevatpaşa Mahalle Camii Müezzini Recep Kandil’in kuran tilaveti ile başladı. Konferansın açılış konuşmasını ise Ensar Vakfı Kırklareli Şube Başkanı Mustafa Keskin yaptı. Keskin, yaptığı konuşmada desteklerinden dolayı Üsküp Belediyesi’ne ve katılımlarından dolayı Üsküplülere teşekkür etti. Mustafa Keskin’in ardından Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap, bu etkinliğin Üsküp’te gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken başta Ensar Vakfı ve Yrd. Doç. Dr. Raşit Gündoğdu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.
Konuşmaların ardından Kırklareli Üniversitesi tarih bölümü öğrencisi Yahya Yücel bir şiir okudu. Programda son olarak Kırklareli Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Raşit Gündoğdu “Ermeni Tehciri 100. Yılında” isimli konferans vererek program sona erdi. Konferansın ardından Belediye Başkanı Hüseyin Kasap Yardımcı Doçent Doktor Raşit Gündoğdu’ya sunumundan ötürü, Ensar Vakfı Kırklareli Şube Başkanı Mustafa Keskin’e ise programın gerçeklemesinde ki emeklerinden dolayı teşekkür ederek günün anısına fincan takımı hediye etti. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here