Eriklice’deki sel baskınına önlem alınıyor

16
Kırklareli merkez ilçeye 3 kilometre uzaklıktaki Eriklice Köyü’nde sık sık yaşanan sel baskınları, başlatılan Dere Islahı Çalışmaları ile bundan sonra olmayacak.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli merkez ilçeye 3 kilometre uzaklıktaki Eriklice Köyü sağanak olarak yağan her yağış sonrasında köyün ortasından geçen derenin taşması sonucu sular altında kalıyordu. Köy Muhtarı Güngör Dinçkan dere yatağının düzeltilmesi ve gerekli çalışmaların yapılması için defalarca yaptığı başvurularına nihayet cevap alabildi.
Köy Muhtarı Dinçkan’ın müracaatlarına en sonunda olumlu cevap veren Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ekipler 18 Temmuz 2011 Pazartesi günü dere ıslahı çalışmalarını başlattı.
Yapınla çalışmaları yerinde takip eden Muhtar Dinçkan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Merkez ilçeye 3 kilometre uzaklıkta buluna köyümüzü her sağanak yağış sonrasında ortasında geçen dere yüzünden sular altında kalıyordu. Taşan dere yatağının düzeltilmesi ve gerekli çalışmaların yapılması için birçok defa başvuruda bulundum. Nihayet bu başvurularımıza olumlu cevap verildi. Devlet Su İşleri ekipleri bugünden itibaren dere ıslah çalışmalarını başlattı.
Yapılan çalışmalar kapsamında köyün içerisinden geçen derenin 510 metre uzunluğundaki köy içi mevkiinde kalan kısmında yer yer değişen oranlar da 5-6 metre genişliğinde ve 1-2 metre derinliğinde kazı çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmaların tamamlanması ile bugüne kadar yaşanan su baskınlarına maruz kalmayacağız. Yetkililere bizlere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here