Erikler Köyü’nde “Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kursu” düzenlenecek

14
Merkez İlçe Erikler köyünde hayvancılık yapan kadınların talepleri üzerine, Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü tarafından programa alınan ve İş Kur İl Müdürlüğü’nün destekleriyle 07 Aralık 2009 Pazartesi günü “Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kursu” başlatılıyor.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Tarım İl Müdürü Erdinç Yazıcı açılacak kurs ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Kursa katılan kadın yetiştiricilere; Büyükbaş Hayvan Besiciliği, Rasyon Hazırlama, Sağım Hijyeni, Büyükbaş Hayvan Hastalıkları gibi konuların yer aldığı, haftada beş saat olmak üzere 40 iş gününü kapsayacak şekilde kurs düzenlenecektir.
İş Kur İl Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmış olan kadın yetiştiricilerin katılabileceği kurs için bugün Erikler Köyü’nde, İş Kur ve İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri tarafından kursiyer listesi kesinleştirilecek ve 07 Aralık 2009 Pazartesi günü kurs başlatılacaktır.
Kursta, Erikler Köyü’nde görevli İl Tarım Müdürlüğü sözleşmeli personeli Veteriner Hekim Yeşim Yılmaz ve yine Üsküp Beldesi İl Tarım Müdürlüğümüz Sözleşmeli Personeli Mühendis İlker Kutlugün öğretici olarak görev alacaktır. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğünce sertifikaları verilecektir.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here