Erikler Köyü’nde “Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kursu” başladı

16
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Erikler Köyü’nde hayvancılık yapan kadınların talepleri üzerine, Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü tarafından programa alınan ve İş-Kur İl Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen “Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kursu” başladı.

HABER MERKEZİ

Kırklareli İş-Kur İl Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmış olan ve 3 Aralık 2009 günü yine İş Kur Müdürlüğü tarafından Erikler Köyü’nde kursiyer listesi oluşturulmuştu. 21 kadın yetiştiriciden oluşan ve 40 iş günü sürecek kursta; Ahır Kurma, Süt Sığırlarında Bakım ve Besleme, Sağım Teknikleri ve Sağım Hijyeni, Süt İneklerinde Döl Verimi ve Üreme, Süt Sığır hastalıkları ve Korunma Yöntemleri gibi konuların yer aldığı eğitim programı uygulanacak.
Kursta, Erikler Köyü’nde görevli İl Tarım Müdürlüğü sözleşmeli personeli Veteriner Hekim Yeşim Yılmaz ve yine Üsküp Beldesi İl Tarım Müdürlüğü sözleşmeli personeli Mühendis İlker Kutlugün öğretici olarak görev aldı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sertifika verilecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here