Ergun Selçuk aday olacak mı?

45
Faruk CEYLAN
farukceylan39@gmail.com
Kırklareli İnşaat Sanatkarları, Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ergun Selçuk dört  dönemdir yaptığı çalışma ve atılımlarla  İnşaat Sanatkarları, Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odasını  Kırklareli’de bulunan Odalar içerisinde en üst seviyeye getirmek için çalıştı. Üyelere çeşitli kurslar ve  seminerler düzenleyerek bilgi ve donanımlarını artırarak gelişen teknolojiyi yakalamalarını sağladı. İl dışında düzenlenen birçok fuara üyelerini de  götürerek onların ufkunu genişletti. Üyelerinin Resmi ve özel tüm sorunlarında yanlarında olarak sorunlarının çözücüsü oldu.  
Oda üyelerinin meslekleri  konusunda teknolojik alandaki ilerlemelerden bilgilenmelerini sağladı.
Kendi üyeleri kadar diğer oda ve derneklerinde sevgi ve desteğini kazandı.
Dört dönemdir rakipsiz olarak görevinin başında bulunan, hizmet aşkı ile dolu Başkan  Selçuk’un kamuoyunda Kırklareli S.S. Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olacağı söylentileri dolaşıyor. Yoğun bir şekilde konuşulan ve aday olursa kendisini mutlaka destekleyeceklerini belirten bir çok oda ve kooperatif  üyesi esnaf, Başkan Ergun Selçuk’un bu görevi en iyi şekilde yapacağına inandıklarını da ifade ediyorlar.
Kooperatif Başkanlığına aday olacağı konuşulan Ergun Selçuk’la iş yerinde görüştüm. Başkan Selçuk, henüz böyle bir kararı bulunmadığını ama Kooperatif üyesi esnaflardan Başkan adayı olması için çok sayıda teklif ve destek aldığını belirterek; “ İnsanların sevgisini kazanmış olmak beni ziyadesi ile memnun ediyor. Tüm esnaf arkadaşlarıma gösterdikleri tevecühden dolayı teşekkür ederim. Ancak şu an itibari ile adaylık konusunda kesin bir karar vermedim. Halen Başkanlığını yaptığım Odanın başındayım ve üyelerimizin menfaatleri için çalışmalarımı sürdürüyorum. Mevcut Başkanımız Hasan Kiraz ağabeyimi seviyor ve saygı duyuyorum. Kendisi çok uzun yıllardır esnafımıza hizmet veriyor. Esnafımız benim aday olmam konusunda oldukça ısrarlı gözüküyor. Ancak belirttiğim üzere şu an itibari ile adaylığı düşünmüyorum. Zaman içinde ne olur bilemiyorum. Her iş nasiple olur. Tasbiki önce kararını vermek lazım. Bu konu da bir karar verirsem bunu mutlaka basınla paylaşacağım.” dedi.
Arkasına esnafın büyük desteğini alan Başkan Ergun Selçuk, “Şu an adaylık düşünmüyorum. Her şey nasiple.” derken bence S.S. Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Koperatifi Başkan adaylığı için kapıyı açık bıraktı.
Bu iş nereye gider? Bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.